Kolumba Museum (ed.), Stefan Kraus (ed., photos), Katharina Winnekes (ed.), Ulrike Surmann (ed.), Marc Steinmann (ed.), Steffen Missmahl (Gestaltung)
John Baldessari, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Enrique Metinides, Trisha Ziff (ed.)
Walter Moser (ed.), Klaus Albrecht Schröder (vorwort)
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Daido Moriyama, Marc Holborn (ed.)
Brian Griffin, Terry Rawlings (text), Paul Gorman (essay)
Franck Landron, Michael Houlette (text), Christine Delory-Momberger (text), Julie Corteville (text)
signed
Thomas Ruff, Martin Germann (ed.), Thomas Bernhard (text)
William Eggleston, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William Eggleston, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
Willaim Eggleston, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Milli Bau, Julica Norouzi (ed.)
René Groebli, Daniel Blochwitz (foreword)
signed
Seydou Keita, Andre Magnin (ed., text), Youssouf Tata Cissé (text)
Chris Steele-Perkins, Richard Smith (text)
Helen Levitt, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Shomei Tomatsu, Osamu Fukunaga (forword), Kikuji Kawada (text), Eikoh Hosoe (text), Daido Moriyama (text), Junji Teraguchi (text), Hiromi Kojima (text)
Jean-Marie Donat Collection, Jacinto Lageira (post face)
Willy Fleckhaus, Michael Buhrs (ed.), Petra Hesse (ed.), Hans-Michael Koetzle (text), Carsten Wolff (text)
Latif Al Ani, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (foreword)
Andreas Züst, Peter Weber (ed., text), Mara Züst (ed., text), Michael Mettler (text), Bernd Stiegler (text), Stefanie Sourlier (text), David Weiss (afterword)
Andreas Züst, Mara Züst (ed.)
Miron Zownir, Peter Wawerzinek (text), Ingo Taubhorn (text) Miron Zownir (text)
signed
Andy Warhol, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Thomas Hoepker, Wolf Biermann (text), Günter Kunert (text), Eva Windmöller (text)
Larry Sultan, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry Sultan, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry Sultan, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry Sultan, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Ed van der Elsken, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Arne Reimer, Ulf Erdmann Ziegler (essay)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Ute Mahler (ed.), Kunsthalle Rostock (ed.), Andreas Krase (text), Anja Maier, Ulrich Ptak (text), Thomas Winkler (text)
Klaus Eschen, Christiane Landgrebe (text), Egon Bahr (foreword)
Collette Urbajtel, Susana Santoyo (ed)
Heinrich Riebesehl, Peter Sager, Ulrike Schneider
Hans-Peter Feldmann (ed.)
Michael Schmidt, e.a., Hrsg. Florian Ebner, Felix Hoffmann, Inka Schube & Thomas Weski. Berlin/Essen, Texte von Florian Ebner, Felix Hoffmann, Inka Schube, Thomas Weski, Ute Eskildsen, Carolin Förster, Christine Frisinghelli, Virginia Heckert, Klau
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
John Divola, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Garry Winogrand / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
William Eggleston, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
René Burri, Hans Ulrich Obrist (preface), Philipp Keel (text) und Hans-Michael Koetzle
Petra Wittmar, Hubert von Amelunxen (ed.), Susanne Lange (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (interview)
Hans-Peter Feldmann (ed.), Christian Hansen (ed.)
Dirk Reinartz
Jean Charles Blanc, Atiq Rahimi (text)
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Vitas Luckus, Lithuanian Art Museum (ed.), Margarita Matulyè (text) and Tatjana Luckiené-Aldag
Dennis Hopper, Michael Schmeling (ed.)
Luis Enrique Weinstein Cayuela, Richard Reisen (ed.)
William Eggleston
Keizo Kitajima, Christian Gaujolle (text)
Hans-Michael Koetzle (ed.), Gabriel Bauret (text), Christoph Schaden (text), Thomas Wiegand (text), Michael Ebert (text), e.a.
Tod Papageorge
Tod Papageorge, Thomas Zander (ed.)
David Campany (ed.)
William Eggleston
Reinhold Mißelbeck (ed.), Wolfgang Vollmer (fotograf), C. (Karl-Heinz) Hargesheimer
Reinhold Mißelbeck (ed.), C. Hargesheimer
Angelika Muthesius (ed.), C. Hargesheimer
Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Hajo Steinert (ed,), C. Hargesheimer
Hajo Steinert (ed.), C. Hargesheimer
Bodo von Dewitz (ed.), Kerstin Stremmel (text), Reinhard Matz (text), u.a.
Akio Nagasawa (curator, foreword), Noi Sawaragi (text), Marc Feustel (text)
Joachim Brohm, Ulf Erdmann Ziegler (text)
Shomei Tomatsu, Leo Rubinfien (text, ed.), John Junkerman (ed.), Andrew SLOAT (Book Design)
George Tice
Werner Lippert (ed.), Christoph Schaden (ed.), Maren Polte (text), Gerald Schröder (text) und Jeffrey Ladd (text)
Enrique Metinides, Véronique Ricardoni (ed.), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Henry Wessel
Horacio Fernandez (Ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (Ed.), Roland Jaeger (Text)
Daido Moriyama, Erik Kessels
signed
Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay)
Veit Görner (Ed.), Fabrice Hergott (Ed.), Heinrich Dietz (Ed.)
David Campany
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Jochen Gerz, Carl-Albrecht Haenlein (Ed.), Herbert Molderings (Text)
Malick Sidibe (Sidibé)
Lewis Baltz
signed
Adam Bartos
Ostkreuz Agentur (ed.), Marcus Jauer (Text), Wolfgang Kil (Text)
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Gunnar Smoliansky, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Boris Becker (ed.)
signed
Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text), Heinrich Riebesehl (text)
Leonhardi-Museum (ed.), Thomas Martin (text), T.S. Eliot (poem)
Arno Fischer, Elke aus dem Moore (ed.), Matthias Flügge (text)
David Bailey
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.)
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Keizo Kitajima
Bertien van Manen
Achim Heine (Ed.), Rebekka Reuter (Ed.), Ulrike Willingmann (Ed.)
Barbara Hitchcock (Ed.), Steve Crist (Ed.)
Helmut Newton
Helmut Newton
Timm Rautert
Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Juliet Hacking (ed.)
Pentti Sammallahti, Kristoffer Albrecht (Ed.)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Don Hudson
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Michael Wolf
Manfred Paul, Uwe Kolbe (Essay)
signed
Elke aus dem Moore (ed.), Inka Schube (Textbeitrag)
Boris Becker (ed.)
signed
Shomei Tomatsu, Roland Angst (Ed.)