Robert Frank
Brian W. Ferry, Cristian ORDOñEZ (Book Design)
Patricio Binaghi (ed., text), Juan Varela (text), Pablo Bautista (text), Francisco Salvador (text), Aitor BAIGORRI (Book Design), Matt WILLEY (Cover Design)
Arturo Soto, Kevin Coleman (text), Rob VAN HOESEL (Book Design)
Robert Adams, Amy Pastan (ed.), Richard B. Woodward (afterword), Katy HOMANS (Book Design)
Elliott Erwitt
Bauhaus-Archive (ed.), A. Bähr (text), S. Daiter (text), J. Grimes (text), S. Hoiman (text), K. Lowis (text), E. Siegel (text)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
Kadir van Lohuizen, Victor LEVIE, Barbara HERRMAN (Book Design)
John Baldessari, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Barbara Engelbach (ed., text), Jennifer Crowley (text), Lena Fritasch (text), Laszlo Glozer (text), Shanay Jhaveri (text), Jasmina Merz (text), Andreas Prinzing (text), Inka Schube (text)
Lisa Elimaleh, Anne McCrary Sullivan (text, poem)
signed
The Aftermath Project, Sara Terry (preface), Clare Cavanagh (essay), Wislawa Szymborska (poem), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
M L Casteel, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Chikara Umihara, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
Thomas Kempas (ed.), Karl Steinorth (text)
Sylvie Meunier (ed.), Patrick Tourneboeuf (ed.)
William Eggleston, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William Eggleston, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
William Eggleston, Gus Van Sant
Willaim Eggleston, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Annie Leibowitz (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Roger Ballen, Hans Lemmen, Jan-Philipp Fruehsorge (ed., text), Claude d’Anthenaise (text), Stijn Huijts (text)
David Zimmerman, Robert Adams (text), Tsering Wangmo Dhompa (text), Dhondup Gyal (text), Robert Hariman (text), Milarepa (text), Pankaj Mishra (text), Bhuchung D. Sonam (text), Tenz
Olga Yatskevich (ed.), Russet Lederman (ed.) Matthew Carson (ed.), Michael Lang (ass.ed.), Luis Weinstein (essay), Joaquim Marcal F. de Andrade (essay)
Alex S. MacLean, Susan Yelavich
Zoe Strauss
Carolyn Drake
signed
René Groebli, Daniel Blochwitz (foreword)
signed
Anthony Hernandez, John Rohrbach (text)
Jon Rafman (ed, text), Kate Steinmann (ed., text), Joanne McNeil (text), Sohrab Mohebbi (text), Gabrielle Moser (text)
Helen Levitt, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (text)
signed
Lynn Alleva Lilley, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
James Welling, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Vicki Topaz, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Weegee, Daniel Blau (ed., text), R. Adams (text), H. Corey (text), S.Picasso (text)
Larry Fink, Luc Sante (text), Ash Carter (text)
Lewis Baltz
Lewis Baltz
Lewis Baltz, Fundacion Mapfre
Andy Warhol, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Mike Disfarmer (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.)
Frank Gohlke, Peter Galassi (ed.)
Frank Gohlke, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Thomas Hoepker (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Shane Lavalette, Tim Davis (text)
signed
Larry Sultan, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry Sultan, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry Sultan, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry Sultan, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry Sultan, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry Sultan, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Kalev Erickson, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Dorothea Lange, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred Herzog, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred Herzog, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff Wall (text), Douglas Coupland (text)
Anthony Hernandez
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Lee Friedlander, Emily Neff (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Philip Trager, Stephen C. Pinson (text)
Robert Adams
Antoine D'Agata (photos, text), Morten Andersen (three photographs), Christine Delory-Momberger (text)
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
John Divola, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Alec Soth
Garry Winogrand / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Julia Blaut (ed.)), Elizabeth Franzen (ed.), Robert Rauschenberg
William Eggleston, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Cole Barash
Alberto Garcia-Alix, Miguel Angel Felipe (text)
Harry Callahan, Grant Arnold (ed.), John Pultz
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Todd Hido, Amanda Schiff (author)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Gabriele Schorr (ed.), Elisabeth Bronfen (ed.)
Anna Teilgren (ed.), Francesca Woodman
Stanislav Briza
Anthony Hernandez, Ralph Rugoff 8text)
Dennis McGrath
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Greg Halpern, Jason Fulford (ed.)
Manuel Rivera-Ortiz
Simone Settimo, Michele Drascek (text)
signed
Will Steacy, Gene Roberts (essay)
Robert Adams
Werner Amann
Sofia Borges
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
Skinnerboox (ed.), Leonardo Tagliaferri (text), Teresa Piardi (design)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.)
signed
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
John Gossage, Gerry Badger (text), Toby Jurovics (text)
signed
John Gossage
Gaelle Morel (ed.)
Moises Saman, Daria Birang (ed. & collages)
Dirk Reinartz
Andrea G. Stillman (ed.)
Walter Moser (ed.) & Klaus Albrecht Schröder (ed.), Anna Hanreich (text), Astrid Mahler (text), Elissa Mailänder (text) & Ute Wrocklage (text)
Miron Zownir, Lydia Lunch (text)
signed
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Rosalind Fox Solomon
Roe Ethridge
Stephen Shore, Fundacion Mapfre (ed.), David Campany (text), Montse LAGO (Book Design)
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Charles Swedlund
Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Frank Gaudlitz, Claudia Schubert (text)
Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Burt Wolf (ed.), Thomas Zander (ed.), Lee Friedlander, Walker Evans, Garry Winogrand, Manuel Alvarez Bravo
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Petra Giloy-Hirtz (ed.), Dennis Hopper
Deanna Templeton, Ed Templeton (foreword), Stijn Huijts (intro)
signed
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Jim Shaw
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Jeff Wall, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Ed Ruscha, Armin Zweite (ed.)
Dennis Hopper, Michael Schmeling (ed.)
Luis Enrique Weinstein Cayuela, Richard Reisen (ed.)
Fronia W. Simpson (ed.), Alexander Nemerov, Diane Arbus
Matthew Porter
Gordon Parks
William Eggleston
Robert Adams, Rudolf Schwarz, Joshua Chuang (text), Wolfgang Pehnt (text), Albert Renger-Patzsch (photo)
Michael Nelson (essay), Hiroshi Sugimoto, Richard Misrach
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Richard Cahen (ed.), Michael Williams (ed.)
Lee Friedlander
Nathalie Herschdorfer (ed.), Ray K. Metzker, William A. Ewing (text)
Paolo Zerbini, Hanna Pütz (text)
signed
Robert Frank, Peter Galassi (ed.)
Jeffrey Silverthorne, Lars Schwander (ed.), Jon Henricks (ed.), Annie Proulx (essay)
Tod Papageorge
Tod Papageorge, Thomas Zander (ed.)
Bruce Davidson
David Campany (ed.)
Robert Frank
William Eggleston
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Alejandro Cartagena
signed
Joel Meyerowitz, Ralph Goertz (ed.)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Todd Hido
Stephen Shore
John Gossage, Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Danny Lyon
Danny Lyon, Elisabeth Sussman (text)
Fausto Giaccone, Gerald Martin (text), Giovanni Chiaramonte (text)
Damien Poulain (ed.)
George Tice
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Christy Lange (ed.), Joel Sternfeld (focus), Stephen Shore (writings)
Stephen Shore
Elliott Erwitt
Andy Grundberg (ed.), Deborah Klochko (text), Diane Arbus (text)
Werner Lippert (ed.), Christoph Schaden (ed.), Maren Polte (text), Gerald Schröder (text) und Jeffrey Ladd (text)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Ken Schles
Douglas Ljungkvist
Bill Perlmutter
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Lukas Felzmann, Angelus Silesius (essay), John Berger (essay)
Henry Wessel
Mike Disfarmer (= Michael MEYER)
Berenice Abbott
Philip-Lorca DiCorcia
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Kerstin Stremmel (ed.)
Bryan Schutmaat
Kadir van Lohuizen, Juan Gabriel Vásquez (essay), Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Martin Parr (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
David Lynch, Werner Spies (Ed.)
David Smith, Rosalind E. Krauss (Introduction), Joan Pechner (Essay)
Horacio Fernandez (Ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Larry E. McPherson
Martin Parr, John Gossage
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Anthony D'Offay (Ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay)
David Campany
David T. Hanson
John Baldessari
Jeff Brouws (Ed.), Jenny Burton (Ed.), Hermann Zschiegner (Ed.)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Albert Watson, Ingrid Sischy (preface)
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Katharina Dohm (Text), Geoff Dyer (Text), Christoph Ribbat (Text)
Carolyn Drake
Terry Richardson
Gordon Parks
Taryn Simon
Harry Callahan
Diane Dufour (Ed.), MAGNUM Photos (Ed.)
Susan Paulsen
Cynthia Young (Ed.), Guy Davenport (Ed.)
Mary Ellen Mark
Henri Cartier-Bresson, Paul Strand, Agnès Sire (ed.), Clément Chéroux (ed.)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Lewis Baltz
signed
Paul Sekaer
Adam Bartos
Adam Bartos
Joachim Brohm, Thomas Weski (Ed.&Text), Vince Leo (Text)
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Robert Adams
Alejandro Cartagena, Karen Irvine (introduction), Gerardo Montiel Klint (essay), Lisa Uddin (interview)
Mitch Epstein
Lewis Baltz
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Albert Watson
New York Graphic Society (ed.)
Ed Ruscha, Margit Rowell (ed.)
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Lucien Clergue (photos, foreword), Eva-Monika Turck (ed., text), Paul Andreu (text)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Jamey Stillings
Chauncey Hare
Boris Becker (ed.)
signed
Lewis Baltz, Wolfgang Scheppe (text)
Annette Kicken (ed.), Rudolf Kicken (Ed.), Simone Förster (Ed.)
Mitch Epstein, Stefan Berg (ed.), Christoph Schreier (ed.)
signed
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Susanne Figner (ed.), Walter Moser (ed.), Stefan Gronert (text)
Robert Frank
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
Ryan McGinley
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.)
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Gilles Mora (Ed.), Beverly W. Brannan (Ed.)
Elliott Erwitt
Helmut Newton
Helmut Newton
Robert Frank
Robert Frank
Robert Frank
Robert Frank, Ute Eskildsen (Ed.)
Timm Rautert
Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (Ed.), Norton Owen (Ed.), e.a.
Jim Goldberg
Dirk Luckow (ed.), Sabine Schnakenberg (Ed.)
Juliet Hacking (ed.)
John Maloof (Ed.), Geoff Dyer (Ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Melissa Catanese
Arianna Arcara, Luca Santese
Don Hudson
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Hannah Modigh
Matthias Herrmann, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Christian Patterson
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)
Walter Niedermayr
Boris Becker (ed.)
signed