Robert Frank
Helen Levitt, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (text)
signed
Lynn Alleva Lilley, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
Chloe Sells
James Welling, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Vicki Topaz, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Weegee, Daniel Blau (ed., text), R. Adams (text), H. Corey (text), S.Picasso (text)
Larry Fink, Luc Sante (text), Ash Carter (text)
Lee Friedlander
Lewis Baltz
Lewis Baltz
Lewis Baltz, Fundacion Mapfre
Mat Hennek
Andy Warhol, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Mike Disfarmer (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.)
Frank Gohlke, Peter Galassi (ed.)
Frank Gohlke, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Thomas Hoepker (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Shane Lavalette, Tim Davis (text)
signed
Larry Sultan, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Larry Sultan, Mike Mandel, Robert Forth (ed.), Sandra Philips (text)
Larry Sultan, Mike Mandel, Sandra Phillips (text), Robert Forth (text)
Larry Sultan, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless
Larry Sultan, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry Sultan, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Kalev Erickson, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Dorothea Lange, Robert Coles (essay), Therese Heyman (afterword)
Fred Herzog, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred Herzog, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff Wall (text), Douglas Coupland (text)
Anthony Hernandez
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Lee Friedlander, Emily Neff (text)
Charlotte Cotton (text), Carlos Gollonet (text), Bruce Davidson (text), Fits Gierstberg (text), Francesco Zanot (text)
Philip Trager, Stephen C. Pinson (text)
Robert Adams
Antoine D'Agata (photos, text), Morten Andersen (three photographs), Christine Delory-Momberger (text)
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
John Divola, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Alec Soth
Garry Winogrand / Peter Lindbergh, Ralph Goertz (ed., text), Joel Meyerowitz (text)
Julia Blaut (ed.)), Elizabeth Franzen (ed.), Robert Rauschenberg
Alberto Garcia-Alix, Miguel Angel Felipe (text)
Grant Arnold (ed.), John Pultz
Michael Kenna, James Steward (text)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Todd Hido, Amanda Schiff (author)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Gabriele Schorr (ed.), Elisabeth Bronfen (ed.)
Anna Teilgren (ed.), Francesca Woodman
William Eggleston
Stanislav Briza
Anthony Hernandez, Ralph Rugoff 8text)
Dennis McGrath
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Greg Halpern, Jason Fulford (ed.)
Manuel Rivera-Ortiz
Simone Settimo, Michele Drascek (text)
signed
Will Steacy, Gene Roberts (essay)
Robert Adams
Werner Amann
Sofia Borges
Museum of Modern Art (ed.), Edward Steichen (text), Carl Sandburg (text)
Skinnerboox (ed.), Leonardo Tagliaferri (text), Teresa Piardi (design)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.)
signed
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
John Gossage, Gerry Badger (text), Toby Jurovics (text)
signed
John Gossage
Gaelle Morel (ed.)
Moises Saman, Daria Birang (ed. & collages)
Dirk Reinartz
Andrea G. Stillman (ed.)
Walter Moser (ed.) & Klaus Albrecht Schröder (ed.), Anna Hanreich (text), Astrid Mahler (text), Elissa Mailänder (text) & Ute Wrocklage (text)
Miron Zownir, Lydia Lunch (text)
signed
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Rosalind Fox Solomon
Roe Ethridge
Stephen Shore, Fundacion Mapfre (ed.), David Campany (text)
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Charles Swedlund
Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Frank Gaudlitz, Claudia Schubert (text)
Thomas Zander (ed.), David Campany (text), Heinz Liesbrock (text)
Burt Wolf (ed.), Thomas Zander (ed.), Lee Friedlander, Walker Evans, Garry Winogrand, Manuel Alvarez Bravo
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Petra Giloy-Hirtz (ed.), Dennis Hopper
Deanna Templeton, Ed Templeton (foreword), Stijn Huijts (intro)
signed
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Jim Shaw
William Eggleston
Jeff Wall, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Ed Ruscha, Armin Zweite (ed.)
Dennis Hopper, Michael Schmeling (ed.)
Luis Enrique Weinstein Cayuela, Richard Reisen (ed.)
Fronia W. Simpson (ed.), Alexander Nemerov, Diane Arbus
Matthew Porter
Gordon Parks
William Eggleston
Robert Adams, Rudolf Schwarz, Joshua Chuang (text), Wolfgang Pehnt (text), Albert Renger-Patzsch (photo)
Michael Nelson (essay), Hiroshi Sugimoto, Richard Misrach
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Richard Cahen (ed.), Michael Williams (ed.)
Lee Friedlander
Nathalie Herschdorfer (ed.), Ray K. Metzker, William A. Ewing (text)
Paolo Zerbini, Hanna Pütz (text)
signed
Robert Frank, Peter Galassi (ed.)
Lars Schwander (ed.), Jon Henricks (ed.), Annie Proulx (essay)
Tod Papageorge
Tod Papageorge, Thomas Zander (ed.)
Bruce Davidson
David Campany (ed.)
Robert Frank
William Eggleston
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Rosalind Fox Solomon
Alejandro Cartagena
signed
Joel Meyerowitz, Ralph Goertz (ed.)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Todd Hido
Stephen Shore
John Gossage, Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Danny Lyon
Danny Lyon, Elisabeth Sussman (text)
Fausto Giaccone, Gerald Martin (text), Giovanni Chiaramonte (text)
Damien Poulain (ed.)
George Tice
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Christy Lange (ed.), Joel Sternfeld (focus), Stephen Shore (writings)
Stephen Shore
Elliott Erwitt
Andy Grundberg (ed.), Deborah Klochko (text), Diane Arbus (text)
Werner Lippert (ed.), Christoph Schaden (ed.), Maren Polte (text), Gerald Schröder (text) und Jeffrey Ladd (text)
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Ken Schles
Douglas Ljungkvist
Bill Perlmutter
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Lukas Felzmann, Angelus Silesius (essay), John Berger (essay)
Henry Wessel
Mike Disfarmer (= Michael MEYER)
Berenice Abbott
Philip-Lorca DiCorcia
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Kerstin Stremmel (ed.)
Bryan Schutmaat
Kadir van Lohuizen
Martin Parr (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
David Lynch, Werner Spies (Ed.)
David Smith, Rosalind E. Krauss (Introduction), Joan Pechner (Essay)
Horacio Fernandez (Ed.)
Manfred Heiting (Ed.), Thomas Wiegand (Text)
Manfred Heiting (Ed.), Roland Jaeger (Text)
Larry E. McPherson
Martin Parr, John Gossage
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Anthony D'Offay (Ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay)
David Campany
David T. Hanson
John Baldessari
Jeff Brouws (Ed.), Jenny Burton (Ed.), Hermann Zschiegner (Ed.)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Albert Watson, Ingrid Sischy (preface)
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Katharina Dohm (Text), Geoff Dyer (Text), Christoph Ribbat (Text)
Carolyn Drake
Terry Richardson
Gordon Parks
Taryn Simon
Harry Callahan
Diane Dufour (Ed.), MAGNUM Photos (Ed.)
Susan Paulsen
Cynthia Young (Ed.), Guy Davenport (Ed.)
Mary Ellen Mark
Henri Cartier-Bresson, Paul Strand, Agnès Sire (ed.), Clément Chéroux (ed.)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Lewis Baltz
signed
Paul Sekaer
Adam Bartos
Adam Bartos
Joachim Brohm, Thomas Weski (Ed.&Text), Vince Leo (Text)
Richard Renaldi
Richard Renaldi
Robert Adams
Alejandro Cartagena, Karen Irvine (introduction), Gerardo Montiel Klint (essay), Lisa Uddin (interview)
Mitch Epstein
Lewis Baltz
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Albert Watson
New York Graphic Society (Ed.)
Margit Rowell (Ed.)
Joel Sternfeld
Lucien Clergue (photos, foreword), Eva-Monika Turck (ed., text), Paul Andreu (text)
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Jamey Stillings
Chauncey Hare
Boris Becker (Ed.)
signed
Lewis Baltz, Wolfgang Scheppe (text)
Annette Kicken (Ed.), Rudolf Kicken (Ed.), Simone Förster (Ed.)
Stefan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
signed
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Susanne Figner (ed.), Walter Moser (ed.), Stefan Gronert (text)
Robert Frank
Jeffrey Silverthorne
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
Ryan McGinley
Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.)
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Hans-Michael Koetzle (Ed.)
Gilles Mora (Ed.), Beverly W. Brannan (Ed.)
Hannah Darabi
signed
Elliott Erwitt
Helmut Newton
Helmut Newton
Robert Frank
Robert Frank
Robert Frank
Robert Frank, Ute Eskildsen (Ed.)
Timm Rautert
Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (Ed.), Norton Owen (Ed.), e.a.
Jim Goldberg
Dirk Luckow (ed.), Sabine Schnakenberg (Ed.)
Juliet Hacking (ed.)
John Maloof (Ed.), Geoff Dyer (Ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
Walker Evans, Sarah Meister (ed.), Lincoln Kirstein (ed.)
William Eggleston
Melissa Catanese
Arianna Arcara, Luca Santese
Don Hudson
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Hannah Modigh
Christian Patterson
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)
Boris Becker (Ed.)
signed