Thom & Beth Atkinson, David Chandler (afterword)
Andreas Tschersich, Adam Jasper (text), Toni Hildebrandt
Robert Polidori
Ivan Segura Lara
Monika Steinhauser (ed.), Ludger Derenthal (ed.), Kai-Uwe Hemken (text), Markus Weckesser (text), Daniel Marzona (text), Gerlinde Geisler (text), Roman Ronald Gerhold (text), Sonja Clase
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Henrik Spohler, Thomas Assheuer (preface)
Candida Höfer, Gunda Luyken (text, ed.), Beat Wismer (ed.), Lothar Baumgarten (text), Benjamin Buchloh (text), u.v.m.
Götz Diergarten, Roland Goll (text), Slawomir Shuty (text), Michał Wiśniewski (text)
Götz Diergarten, Carsten Ahrens (text), Matthias Harder, Petra Helck, Sven Beckstette (contributions)
Adrien Golinelli, Christian Caujolle (text), Gabriel Grésillon, Hudson Lockett
Barbara Schlei (ed.), Uta Winterhager (ed.), Tobias Groß (ed.), Katja Hasche (ed.)
Michaela Meise
Yto Barrada, Takashi Homma, Maristella Casciato (text) & Tom Avermaete (text)
Roger Palmer, Lyn Detabene (text), Rainer Iglar (ed), Michael Mauracher (ed.)
Michael Kenna, James Steward (text)
Erik van der Weijde
Petra Wittmar, Hubert von Amelunxen (ed.), Susanne Lange (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (interview)
Gaelle Morel (ed.)
Robert Adams, John Szarkowski (text)
Gerry Johansson, Greger Ulf Nilsson (ed.), Kamo no Chomei (text)
signed
Herbert Burkert (ed.), Uta Grosenick (ed.), Rui Xavier (film)
Vytautas Pletkus, Vytautas Stanionis (ed.)
Margherita Spiluttini, Gabriele Hofer-Hagenauer (ed.), Gabriele Conrath-scholl (ed.)
Robert Adams, Rudolf Schwarz, Joshua Chuang (text), Wolfgang Pehnt (text), Albert Renger-Patzsch (photo)
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Marco Citron, Gerry Badger (text)
signed
Eva Maria Ocherbauer
signed
Reinhold Mißelbeck (ed.), Wolfgang Vollmer (fotograf), C. (Karl-Heinz) Hargesheimer
Katharina Roters
Berthold Steinhilber, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Juergen Teller, Sadie Coles
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Emily Andersen
Bernhard Fuchs
Douglas Ljungkvist
Günther Förg, Herman Beil (essay), Rudolf Schmitz (essay)
Vaan Olivet
signed
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Yves Marchand, Romain Meffre
Robert Doisneau, Jean-François Chevrier (essay)
Roger Eberhard
signed
Heidi Specker
Lucien Clergue (photos, foreword), Eva-Monika Turck (ed., text), Paul Andreu (text)
Jamey Stillings
Mikael Olsson
Cary Markerink
signed
Giovanni Chiaramonte
Daniel Blaufuks
Andreas Magdanz
Hannah Darabi
signed
Ute Eskildsen (ed.)
Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (Ed.), Norton Owen (Ed.), e.a.
Gerry Johansson
Michael Wolf
Stefan Canham, Rufina Wu
Gerry Johansson
signed
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)
Arwed Messmer (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.)
Walter Niedermayr