Adolphe Braun, Ulrich Pohlmann (Hrsg.), text, Paul Mellenthin (Hrsg., text), Franziska Kunze, Jan von Bevern (text), Aziza Gril-Mariotte (text), Christian Kempf (text), Dorothea Peters (text), Marie Robert (text), Bernd Stiegl
Julius Neubronner & his pigeons, Nicoló Degiorgis (ed.), Audrey Solomon (ed.), Joan Fontcuberta (essay)
Erik Kessels, Francesco Zanot (ed.), Simon Baker (ed.)
signed
Sylvie Meunier (ed.), Patrick Tourneboeuf (ed.)
Anton Roland Laub, Sonia Voss (ed., text), Lotte Laub (text)
Christina Ottosson Öygarden, Linda Boström Knausgard (text, poems)
Ruth van Beek
signed
Alessandro Perini (ed., text), Nicholas Comino (afterword), Austin Smith (text),, Hajime Kimura (japaese translation)
signed
Jean-Marie Donat Collection, Jacinto Lageira (post face)
Pawel Szypulski
Clemens Fantur
Arne Reimer, Ulf Erdmann Ziegler (essay)
Kalev Erickson, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Aufzug, Chorweiler Stadtteilzeitung (ed.), Philipp Kröpelin (ed.), Carolin Schüten (photo ed.)
Guilherme Gerais, Arthur Duarte (illustrations), Rodrigo Grota (text)
Magnus Westerborn
Hans-Peter Feldmann (ed.)
Amak Mahmoodian
Johan Van der Keuken, Lely Van der Lely (text)
Maximilian Stejskal, Marie-Isabel Vogel (ed.), Alain Rappaport (ed.)
Tiane Doan na Champassak
Virginie Rebetez, Delphine Bedel (ed), Fréderique Destribats (text), Simon Karlstetter (text), Elisa Rusca (text)
signed
Katrien De Blauwer (photos), Danny Clay (music), Taylor Deupree (master)
Sara-Lena Maierhofer
signed
Will Steacy, Gene Roberts (essay)
Federico Ciamei, Alberto MOREU (Book Design)
signed
Hans-Peter Feldmann (ed.), Christian Hansen (ed.)
Yoshikatsu Fujii
signed
Alejandro Chaskielberg, Daido Moriyama (text in JApanese/English & Spanish)
Munemasa Takahashi
signed
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Jim Shaw
David Mocha
El Cíclope Mecánico (Collectiv)
Andreas Frei
signed
Anne Marie Borsboom (ed.), Nitzan Krimsky
Kurt Caveziel, Nicoló Degiorgis (ed.), Joachim Schmid (preface)
Margherita Spiluttini, Gabriele Hofer-Hagenauer (ed.), Gabriele Conrath-scholl (ed.)
Johan Van der Keuken
Thomas Seelig (ed.), Jörg Heiser (text), Dieter Roelstrate (text), Ludwig Seyfarth (text), Maren Lübke Tiedow (text) e.a.
Lewis Chaplin (ed.), Ben Weaver (ed.)
Arwed Messmer (ed.), Fritz Tiedemann, Florian Ebner (ed.), Janos Freciot (text), Benedikt Goebel (text), Annett Gröschner (text), Wolfgang Kil (text), Ursula Müller (text)
Florian Ebner (ed.), Constanze Wicke (ed.)
Florian Ebner (ed.), Sibylle Lewitscharoff (text), Hubertus von Amelunxen (text)
Frederic Lezmi
Eric Kessels
Renato Abenavoli
Carl De Keyzer, John Lagae
Arianna Arcara, Luca Santese
Don Hudson
Arwed Messmer (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.)
Boris Becker (ed.)
signed