Stefan Hammer, Wolfgang Zurborn (image dialogue)
Annie Leibowitz (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Nico Krijno, Sophie Wright (text), Sean O'Toole (curator)
Anton Lepashov (ed., design), Nadya Sheremetova (curator)
Andreas Ackerup, Peter Bergman (text)
Hans-Olav Forsang, Jonas Forang (text), Roger Turesson (text)
Tuur & Flup Marinus
Yvette Silja, Charlotte Lindenberg (text), Annekathrin Müller (text)
Roger Ballen, Hans Lemmen, Jan-Philipp Fruehsorge (ed., text), Claude d’Anthenaise (text), Stijn Huijts (text)
Rafal Milach (photographs, text), Maciej Pisuk (text), Karol Szymkowiak (text)
signed
Mark Steinmetz, John Bailey (foreword)
signed
Andreas Gefeller, David Campany (text)
Ruth van Beek
signed
Rocco Venezia, Colin Pantall (foreword), Francesca Serravalle (essay)
signed
Viviane Sassen, Maria Barnas (poem)
Dirk Braeckman, Eva Wittocx (ed., text), Douglas Fogle (essay), Hubert von Amelunxen (essay)
Kou Inose, Mayu Ishikura (ed.), Daido Moriyama (text)
signed
JH Engström (Engstroem), Christian Caujolle (text)
Lynn Alleva Lilley, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
JH Engström (Engstroem), David Neumann (text)
signed
James Welling, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Wolfgang Tillmans, Theodora Vischer (text)
Vicki Topaz, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Bryan Adams
Andreas Züst, Peter Weber (ed., text), Mara Züst (ed., text), Michael Mettler (text), Bernd Stiegler (text), Stefanie Sourlier (text), David Weiss (afterword)
Andreas Züst, Mara Züst (ed.)
Gerhard Richter, Dietmar Elger (ed., text), Hubertus Butin (text), Oskar Bätschmann (text)
Andy Warhol, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Piotr Zbierski, Eleonora Jedlinska (essay), Patti Smith (poem)
signed
Awoiska van der Molen, Arjen Mulder (text)
signed
Peter Fraser, Michael Mack (ed.)
Peter Fraser, Gerry Badger (essay)
Peter Fraser, Gerry Badger (essay), David Campany (interview with Peter Fraser)
Michel Mazzoni, Septembre Tiberghien (text)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
signed
Sarah Schönfeld, Matthias Harder (text), Alexander Klose (text), Jeannie Moser (text), Christina Vagt (text), Anna Zett (text)
Kristoffer Albrecht, Vastaava Toimittaja
Peter Keetman, Gijs van Tuyl (ed., text), Holger Broeker (ed., text), Manfred Grieger (text), F.C. Gundlach (text), Rolf Sachsse (text), Dirk Schlinkert (text)
Wolfgang Tillmans, Joachim Jäger (ed., text), Daniel Birnbaum (text), Julie Ault (text)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Andreas Gefeller, Ernest W. Uthemann (ed., text), Martin Hochleitner (text), Roland Nachtigaller (text)
Guilherme Gerais, Arthur Duarte (illustrations), Rodrigo Grota (text)
Claude Cahun, Jennifer Miundy (text), Francois Leperlier (afterword)
Sibylle Bergemann, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Sibylle Bergemann, Frieda von Wild (ed.), Lily von Wild (ed.), Loock Galerie (ed.), Ingo Taubhorn (text), Jutta Voigt (text), Sonia Voss (text)
Jörg Feldkamp (text), Florence Muller (text), Jutta Niemann (text), Katharina Sykora, Willy Maywald
Katharina Sykora (ed.), Willy Maywald, Association Willy Maywald and Ludger Derenthal (ed.)
Felix Zdenek (ed.), Deichtorhallen Hamburg, Sabina Mlodzianowski (text), Franz Roh
Cristina De Middel
Lee Friedlander, Emily Neff (text)
Antoine D'Agata (photos, text), Morten Andersen (three photographs), Christine Delory-Momberger (text)
John Divola, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Ringier (ed.), Peter Fischli, David Weiss
Hans Ulrich Obrist (ed., text), Robert Storr (text), Moorhouse (text), Siri Husvedt (text),
Matilda Olof-Ors (ed.), Daniel Birnbaum (preface), Ann-Sofi Noring (preface), Kerstin Brunnberg (preface)
Olafur Eliasson, Catherine Pégard (preface)
Barbara Engelbach (ed.), Ursula Frohne (ed.), Sigmar Polke
Julia Blaut (ed.)), Elizabeth Franzen (ed.), Robert Rauschenberg
Gerhard Richter, Helmut Friedel (introduction)
Alejandro Marote
Lionel Bovier (ed.), Clément Dirié (ed.)
Johan Willner, Göran Odbratt (ed.), Michael Tjelder (ed.)
signed
Alexander Fröde, Allan Gretzki (preface)
signed
Tiane Doan na Champassak
Hajime Kimura, Yumi Goto (text)
Pierre Radisic, Arno Rafael Minkkinen (text)
Roger Palmer, Lyn Detabene (text), Rainer Iglar (ed), Michael Mauracher (ed.)
Josef / Joseph Koudelka, Will Guy (essay)
Katrien De Blauwer (photos), Danny Clay (music), Taylor Deupree (master)
Michael Kenna, James Steward (text)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Roger Ballen, Pauli Silvonen (ed./text), Riikka Ala-Harja (text), Marguerite Rossouw, Elina Heikka, Ville Lenkkeri, Sampo Linkoneva, Tarja Talvitie & Krister Gråhn
Peter Fischli, David Weiss
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Irina Popova
Eugenia Maximova, Christian Caujolle (text)
signed
Andreas Trogisch, Anja Maier (essay)
signed
Sofia Borges
Florian van Roekel
John Gossage, Gerry Badger (text), Toby Jurovics (text)
signed
Takashi Homma
signed
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
John Gossage
Helena Tatay (ed., text), Brigitte Huck (text), Hans-Ulrich Obrist (preface)
Moises Saman, Daria Birang (ed. & collages)
Paulo Nozolino
Paulo Nozolino
Paulo Nozolino
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Martina Hoogland Ivanow, Estelle Af Malmbort (text)
Masahisa Fukase
Björn Allemann
Julian Schnabel, Petra Giloy-Hirtz (text)
Roe Ethridge
Jessica Backhaus
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Hennric Jokeit, Philip Ursprung (text)
Charles Swedlund
Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Joseph Gergel (text), Chimamanda Ngozi Adichie (text), Azu Nwagbogu (text), Marc Prüst (text), Sahara Group
Munemasa Takahashi
signed
Regina Anzenberger
Viviane Sassen, Maria Barnas (text)
Cristina De Middel
Massimo Mastrorillo
signed
Gustavo Sagorsky
signed
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Boris Mikhailov, Francesco Zanot (text)
Jim Shaw
Paolo Ventura, Luca Panaro (ed.)
Jeff Wall, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Wolfgang Tillmans
Ed Ruscha, Armin Zweite (ed.)
Dennis Hopper, Michael Schmeling (ed.)
Israel Arino / Ariño
Fronia W. Simpson (ed.), Alexander Nemerov, Diane Arbus
Flip Bool (edf.), Wim van Sinderen (ed.), Wally Ellenbaas
Kurt Caveziel, Nicoló Degiorgis (ed.), Joachim Schmid (preface)
Remigijus Treigys, Gytis Skudzinskas (edf.)
Jon Cazenave
Mi-Yeon, Akiko Otake (essay)
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland, Milena Hogsberg (ed.), Linda Norden (text)
Ben Burbridge, Gottfried Jäger (text), Ian Jeffrey (text)
Jochen Lempert, Chris Sharp (text)
Katrien De Blauwer, Michelangelo Antonioni (text), Giuliana Prucca (concept & ed.)
Heinrich Kühn, Astrid Mahler (ed., text), Monika Faber (ed., text), Monika Gruber (text), Francoise Heilbrunn (text), Anne Tucker (text)
Andreas Gefeller, Celina Lunsford (text), Christoph Schaden (text)
Dana Stölzgen, Göran Gnaudschun (text)
signed
Viviane Sassen, Moses Isegawa (ed.)
Max Pam (photos, illustrations), Charles (novella text, illustrations)
Elina Brotherus, Susan Bright (text), Timo Kelarante (text)
Eva Maria Ocherbauer
signed
Florian Braakman, Erich Fried (poem), Alexander Norton (poem)
Eivind H. Natvig, Gro Dahle (poems)
signed
Jeffrey Silverthorne, Lars Schwander (ed.), Jon Henricks (ed.), Annie Proulx (essay)
Tiane Doan na Champassak
Israel Arino / Ariño, Sylvie Durbec (text)
Navia
Josef / Joseph Koudelka
Gregoire Pujade-Lauraine
Desiree Dolron, Mark Haworth-Booth (text), Pierre Assouline (text)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Chris Dercon (ed.), Armin Linke (photos)
Andreas Trogisch
signed
Kajsa Gullberg
signed
Stephen Gill, Will Self (text)
signed
Stephen Gill
signed
John Gossage, Olivia Lahs-Gonzales (essay)
signed
Wolfgang Tillmans, Johanna Burton (essay), Jan Verwoert (survey)
William Burroughs, Patricia Allmer (ed.), John Sears (ed.)
Melanie Bonajo
Robin Maddock
Oliver Chanarin, Adam Broomberg
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Trine Søndergaard (Sondergaard)
Antoine D'Agata, Bruno Le Dantec (text), Rafael Garido (text)
Antoine D'Agata
JH Engström (Engstroem)
Gerhard Richter
Rinko Kawauchi
Anders Petersen, Marco Delogu (text)
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Ulrike Crespo
Takenouchi Masami
signed
Viviane Sassen
Robert Violette (ed.)
Ayaka Yamamoto
signed
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Rinko Kawauchi
Eva Vermandel, Leina González (ed.), Duncan Forbes (text)
JH Engström (Engstroem), Greger Ulf Nilson (ed.)
signed
Stephen Gill
Mateusz Sarello, Michal Luczak (Ed.)
Ilkin Huseynov
Martin Parr (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
Jens Liebchen, Christoph Schaden (essay)
signed
Lena Grass
signed
Alisa Resnik
David Lynch, Werner Spies (Ed.)
Diana Scherer
Diana Scherer, Menno Wigman (Foreword & poems)
signed
Horacio Fernandez (Ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (Ed.), Roland Jaeger (Text)
Óscar Monzón
Santu Mofokeng, Okwui Enwezor e.a. (essay), Corinne Diserens (Ed.)
Patrick Hogan, Colin Graham (Essay), Dermot Healy (Poem)
signed
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Anthony D'Offay (Ed.), Gregor Muir (Ed.), Timothy Hunt (Ed.)
Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay)
Grant B. Romer (Ed.), Brian Wallis (Ed.)
Tacita Dean
John Baldessari
Jeff Brouws (Ed.), Jenny Burton (Ed.), Hermann Zschiegner (Ed.)
Franz Roh, Sabina Mlodzianowski (text)
Jessica Backhaus, Jean-Christophe Ammann (Text), Elisabeth Biondi (Text)
Gerhard Richter, Helmut Friedel (ed.)
Jochen Gerz, Carl-Albrecht Haenlein (Ed.), Herbert Molderings (Text)
Julia Baier
Tiane Doan na Champassak
Taiyo Onorato, Nico Krebs
Mathias Grate
Carolyn Drake
Cuny Janssen, Jos Vos (Essay & lyric compilation)
Gilbert & George
signed
Peter MacGill (Ed.)
Cynthia Young (Ed.), Guy Davenport (Ed.)
Paul Sekaer
Susan Derges
Sibylle Bergemann, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda von Wild (ed.)
Seiji Shibuya
signed
Paul Graham
Adam Broomberg, Oliver Chanarin, Archive of Modern Conflict (Co-Ed.)
Ed Ruscha, Margit Rowell (ed.)
Kohey Kanno
signed
Sonja Braas, Stefan Berg (ed.), Diana Edkins (ed.)
Boris Becker (ed.)
signed
Annette Kicken (ed.), Rudolf Kicken (Ed.), Simone Förster (Ed.)
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Leonhardi-Museum (ed.), Thomas Martin (text), T.S. Eliot (poem)
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Ryan McGinley
Jungjin Lee, Vicki Goldberg (ed.), Eugenia Parry (essay)
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Sung Soo Koo
Bob Colacello (ed.)
Juliet Hacking (ed.)
Keiko Nomura
signed
Luigi Ghirri, Francesco Zanot (essay)
Anders Petersen, Greger Ulf Nilson (Ed.)
signed
Erik Kessels (ed.), Paul Kooiker (ed.)
Ulrike Lienbacher
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)
Nadav Kander, Peter Aspden (text), Charles Pickstone (text)
Boris Becker (ed.)
signed
Shomei Tomatsu, Roland Angst (Ed.)