Morten ANDERSEN, Terje Thorsen (poem)
signed
Stephan ERFURT, Matthias Harder (ed., text), Felix Hoffmann (ed.), Florian Illies (text), Jordan Mejias (text), NAROSKA (Book Design)
André KERTÉSZ, Susan Harder (ed.), Hiroji Kubota(essay), Cornell Capa (foreword), Hal Hinson (essay)
André KERTÉSZ, Ben Lifson (ed.), Ken RODMELL (Book Design)
Coskun ASAR, Bruno Le Dantec (text), LEZMI (Book Design), Okay KARADAYILAR (Book Deisgn)
Takuma NAKAHIRA, Franz K. Prichard
Uwe Bedenbecker (photos, text, design)
Claudia JAGUARIBE, Gabriela CASTRO/Gustavo MARCHETTI/ Paulo André CHAGAS/ Stephanie Y. SHU (Book Design)
signed
Yasutaka Kojima, Yasunori Hori (ed.)
signed
Andreas Tschersich, Adam Jasper (text), Toni Hildebrandt
Miron ZOWNIR (photos, text), Peter Wawerzinek (text), Ingo Taubhorn (text)
signed
André Lützen
Frank Gohlke, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Andreas Feininger, Thomas Buchsteiner (ed.), Otto Letze (ed.)
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Ostkreuz - Agentur der Fotografen (ed.), Marcus Jauer (preface, text), Felix Hoffmann (text), Anne-Dore Krohn (text)
Maria Sewcz, Inka Schube (ed.)
Philip Trager, Stephen C. Pinson (text)
Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.), Historische Gesellschaft Köln e.V. (ed.)
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
Peter Bialobrzeski, Florian Hanig (text), Christoph Ribbat (text)
Michaela Meise
Joachim Schumacher, Fabian Lazarzik (text), Daniel Stemmrich
Gerhard Kurtz
Gerhard Kurtz, Daniel Sadrowski
Yasutaka Kojima
Masahito Agake, Akira Hasegawa (text)
signed
Lee Miller, Becky E. Conekin (ed.)
Lee Miller, Walter Moser (ed.) & Klaus Albrecht Schröder (ed.), Anna Hanreich (text), Astrid Mahler (text), Elissa Mailänder (text) & Ute Wrocklage, Manuel RADDE (Book Design)
Björn Allemann
Leopoldo Pomés (Pomes), Pepe Font de Mora (text)
Diane Dufour (ed.), Matthew Witkovsky (ed.), Koji Taki (text), Takahiko Okada (text)
Bettina Lockemann, Elisabeth Neudörfl
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Francois Mouries, Sergio Chejfec (text)
signed
Erik Centerwall
signed
George Georgiou
signed
Andreas Gefeller, Celina Lunsford (text), Christoph Schaden (text)
Nathalie Herschdorfer (ed.), Ray K. Metzker, William A. Ewing (text)
Wilhelm Schürmann
Eva Maria Ocherbauer
signed
Robert FRANK, Peter Galassi (ed.)
André Lützen
Robert FRANK
Charegsheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text, ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text, ed.)
Heinrich Böll (ed., text), C. Hargesheimer
Reinhold Mißelbeck (ed.), Wolfgang Vollmer (fotograf), C. (Karl-Heinz) Hargesheimer
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Reinhold Mißelbeck (ed., text), Karl Pawek (text), L. Fritz Gruber (text)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Angelika Muthesius (ed.)
Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Reinhard Matz (ed.), Wolfgang Vollmer (ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text), Eusebius Wirdeier (ed., Neuauflage)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Heinrich Böll (text), Eusebius Wirdeier (ed. Neuauflage)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Bodo von Dewitz (ed.)
Chargesheimer = C. Hargesheimer (photos), Bodo von Dewitz (ed.), Kerstin Stremmel (text), Reinhard Matz (text), u.a.
Guido Guidi, Marta Dahó (text)
Peter Bialobrzeski, Stefanie Gommel (text)
Stephen Shore
Joachim Schumacher, Gerhard Kurtz (ed.), Christoph Schaden (text)
Cas van Os, Steef Zoetmulder, Leen van Oudgaarden
George Tice
Marianne Müller
Ken Schles
Ikuko Suzuki
signed
Ikuko Suzuki
signed
Hiroki Matsui
Lee Miller, Kerstin Stremmel (ed.)
Kai-Olaf Hesse, Rolf Sachsse (text), Göran Gnaudschun (text) und Katja Dannowski
Koji Onaka
signed
Koji Onaka
Alisa Resnik
Larry E. McPherson
Daido Moriyama, Erik Kessels
signed
Daido Moriyama, Marcel Feil (Essay)
signed
Viktoria Binschtok, Matthias Harder (Ed.)
Michael Schmidt
Brassai, Sylvie Aubenas (Ed.), Quentin Bajac (ed.), Gyula Halasz Brassai (ed.)
Marc Gourmelen
signed
Takehiko Nakafuji, Ling-Ning LO (Book Design)
Robert Doisneau, Jean-François Chevrier (essay)
Michael Wolf
Roger Eberhard
signed
Lewis Baltz
signed
Peter Bialobrzeski
Peter Bialobrzeski
Peter Bialobrzeski (Ed.)
Adam Bartos
Joachim Brohm (Ed.), Michael Mauracher (Ed.), Rainer Iglar (Ed.)
Mark Power, Victoria FORREST (Book Design)
Thomas Struth, Richard Sennett (essay)
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Atget, John Szarkowski (ed.)
Hein Gorny, Marc Barbey (ed.), Enno Kaufhold (text)
Ed Ruscha, Margit Rowell (ed.)
Boris Becker (ed.)
signed
Michael Schmidt
Robert FRANK
André Kertész, Michel Frizot (ed.), Laure Wanaverbecq (ed.), Julien BOITIAS (Book Design)
Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (Ed.), Norton Owen (Ed.), e.a.
Guy Tillim
Manfred Paul, Uwe Kolbe (Essay)
signed
Arwed Messmer (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.)
Shomei Tomatsu, Roland Angst (Ed.)