Harry GRUYAERT (photos, text), Dimitri Verlhust (text)
Sara W. WINSTON, Ani Katz (short story)
Ulrike CRESPO, Halldór Guðmundsson (text), Matthias Wagner K. (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Ulrike CRESPO, Alissa Walser (text), Harald PRIDGAR (Book Design)
Stephan ERFURT, Matthias Harder (ed., text), Felix Hoffmann (ed.), Florian Illies (text), Jordan Mejias (text), NAROSKA (Book Design)
Zoltán JÓKAY, Thomas Knubben (ed., text), Claudio Hils (ed., text), SCHÜTTE (Book Design)
Josef STOFFELS (Fotos), Grütter (ed.), Stefanie Grebe (ed.)
John DIVOLA
Susan MEISELAS, Marta Gili (foreword), Carles Guerra (forword, text), Ariella Azoulay (text), Eduardo Cadava (text), Marianne Hirsch (text), Kristen Lubben (text), Isin Önol (text), Pia Viewing (text)
David Bowie, Paolo Hewitt (ed., text)
Roman Bezjak, Inka Schube (ed., text), Till Briegleb, (text), Christian Raabe (text), Mario BIEHS, Sabine SCHMIDTPETER (Book Design)
Elger Esser, Osnat Zukerman Rechter (text), Özkan Ezli (text)
Takuma NAKAHIRA, Franz K. Prichard
Tom Wood, Farley (text), Jérome Sother (ed.)
Richard Billingham, Jeffrey Ladd (ed., text),, Charlotte Cotton (text)
Keld HELMER-PETERSEN (photos, essay), Jeffrey Ladd (ed., text), Mette Sandbye (text)
Paul GRAHAM, Jeffrey Ladd (ed., text), David Chandler (text)
Ad van Denderen (photos, text), Hans GREMMEN (Book Design)
Esther Hovers, Sophie Wright (text), Hans GREMMEN (Book Design)
Nina Berman, Michael Shaw (afterword)
Nina BERMAN, Kimberly Stevens (text, drawings), Teun VAN ER HEIJDEN (Book Design)
Nina Berman, Verlyn Klinkenborg (essay)
Meinrad Schade, Nadine Olonetzky (ed., text), Fred Ritchin (text), Mikhail Schischkin (text), Daniel Wechlin (text)
Meinrad SCHADE (photos, text)
Sophie RISTELHUEBER, Jeffrey Ladd (ed., text), Marc Mayer (text)
Paul Kranzler / Andrew Phelps, Alard von Kittlitz (text), Isabel LATZA (Book Design)
Uwe Bedenbecker (photos, text, design)
Juliane HERRMANN (photos, text), Yasha Beresiner (text), James Anderson (text), Emmy VAN THIEL (Book Design)
signed
Saskia Aukema, Prof. Annelies Moore (afterword), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
Christian VAN DER KOOY (photos, text), Anastasiia (text), Iris Sikking (ed.), Rob VAN HOESEL (Book Design)
signed
Brian W. FERRY, Cristian ORDOñEZ (Book Design)
Claudia JAGUARIBE, Gabriela CASTRO/Gustavo MARCHETTI/ Paulo André CHAGAS/ Stephanie Y. SHU (Book Design)
signed
Andreas GURSKY, Gerald Schröder (essay), Brian Sholis (curator, essay), Ralph Rugoff (essay)
Elliott Erwitt
Annelies de Mey (photos, design), Jurgen MAELFEYT (Book Design)
Donna Gustafson (ed., text), Andrés Mario Zervigón (ed., text), S. M. Miller (text), J. Tulovsky (text) 
William A. Ewing (ed., text), Barbara P. Hitchcock (ed., text), D. G. Douglas (text), G. Van Zante (text), R. Reuter (text), Ch. Bonanos (text), T. Brandow (text), P. Buse (text), D. Jelonnek (text)
André Lützen (photos, book design), Joseph Conrad (excerpts from his nautic diary 1890), Hannes Wanderer (Book Design)
Stanley Greene
John Baldessari, Kunstmuseum Bonn (ed.), Stefan Gronert (ed., text), Christina Végh (text), John C. Welchmann (text), Yvonne QIRMBACH (Book Design)
Hosam Katan (photos, text), Anne Marie Beckmann (text), Mohammed al-Khatib text), Hassan Katan (text), Mohammed Khair Hak (text), Carsten Stormer 8text), Loreen LAMPE, Hosam KATAN, Sebastian MOOCK (Book Design)
Christoph Schaden (ed., text), LVR-Landesmuseum Bonn, Adelheid Komenda (text), Gerald Schröder (text), Mona Schubert (text), Peter KRÜLL (Buchgestaltung)
Walter Moser (ed.), Klaus Albrecht Schröder (vorwort)
The Aftermath Project, Sara Terry (preface), Clare Cavanagh (essay), Wislawa Szymborska (poem), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design)
Dougie Wallace
M L CASTEEL, Jörg Colberg (text), Ken MacLeish (text)
Stephen GILL, Karl Ove Knausgard (text), Greger Ulf NILSSON (Book Design)
signed
Chikara Umihara, Sybren KUIPER (SYB), Book Design
signed
Donald WEBER (photographs, text), Larry Frolick (text), Kevin Robbie (text), Teun VAN DER HEIJDEN (Book Design), Separations: Sebastiaan HANEKROOT
signed
Koji Onaka, Yasunori Hoki (ed.)
signed
Daido Moriyama, Marc Holborn (ed.)
Erik Kessels, Francesco Zanot (ed., essay), Hans Aarsman (text), Simon Baker (ed., text), Sandra Phillips (ed.), text)
Sylvie Meunier (ed.), Patrick Tourneboeuf (ed.)
Nicolò Degiorgis
Brian Griffin, Terry Rawlings (text), Paul Gorman (essay)
Amaury A CUNHA (photos, design), Sébastien DUPUY (Book Design)
signed
Bieke DEPOORTER, Ruth Vandewalle (ed.), MEVIS & VAN DEURSEN (book Design)
signed
Yusuke Yamatani, Yatoshi SUZUKI (Book Design)
signed
Benoît FOUGEIROL, Jean-Christophe BAILLY (text), Jérôme Saint-Loubert BIÉ (Book Design)
signed
Léa Habourdin (photos, ed.), Gustavo Alemán (ed.)
signed
Anton Roland Laub, Sonia Voss (ed., text), Lotte Laub (text)
Margot WALLARD, Greger Ulf NILSON (Book Design)
signed
Stefan Hammer, Wolfgang Zurborn (image dialogue)
signed
Stefan Hammer, Lu Xun (short story), Richard REISEN (Book Design)
signed
Hiroyuki TAKENOUCHI / 竹之内祐幸, Chikako SUZUKI (Book Design)
signed
William Eggleston, Michael Almereyda (text), Lloyd Fonvielle (text), Greil Marcus (text), Amy Taubin (text), Kristine McKenna (interview)
William Eggleston, Richard B. Woodward (text), Amy Pastan (ed.), Constance Sullivan (Smithsonian series ed.)
Willaim EGGLESTON, Lloyd Fonvielle (preface), Mai-Loan GAUDEZ (Book Design), Duncan WHYTE (Design), Gerhrad STEIDL (Design)
Annie Leibowitz (photos, text), Alexandra Fuller (text), Martina Tichy (translations)
Nico KRIJNO, Sophie Wright (text), Sean O'Toole (curator)
Sven Fennema, Christoph Gunkel (texte)
Rineke Dijkstra, Louise Wolthers (ed., text), Dragana Vujancovic Östlind (ed., text), Jennifer Blessing (text), Rudi Fuchs (text), Hans den Hartog Jager (text)
Axel Hütte, Beat Wismer (ed., text), Ralph Goertz (ed., text), Thomas A Lange (texdt)
Andreas Ackerup, Peter Bergman (text)
Hans-Olav Forsang, Jonas Forang (text), Roger Turesson (text)
Tuur & Flup Marinus
Rachel MORÓN, Melanie VAN DER LINDE (Book Design)
signed
Axel Völcker (ed.), Julia Boek (ed., text), Enno Kaufhold (text)
Yvette Silja, Charlotte Lindenberg (text), Annekathrin Müller (text)
David Zimmerman, Robert Adams (text), Tsering Wangmo Dhompa (text), Dhondup Gyal (text), Robert Hariman (text), Milarepa (text), Pankaj Mishra (text), Bhuchung D. Sonam (text), Tenz
Juergen Teller, Ulf Poschardt (text), Tracey Emin (text), Neville Wakefield (text), Ute Eskildsen (text), Ulrich Pohlmann (text)
Alex S. MacLean, Susan Yelavich
Zoe Strauss
Oliver Sieber, Peter Lindhorst (intro)
Carolyn Drake
signed
Anthony Hernandez, John Rohrbach (text)
Rita Puig-Serra Costa, Dani Pujalte, AFFAIRE Projects (Book Design)
signed
Marine Lanier, Emmanuelle Pagano (text)
Xavier Barral (ed., foreword), Philippe Séclier (foreword), Simon Baker (essay), Nancy W. Barr (essay), Clément Chéroux (essay), Marc Desportes (essay), Pascal Ory(essay), Alain Bublex (chronology), Interviews with Alain Prost and Jean Todt
Andreas Gefeller, David Campany (text)
Jon Rafman (ed, text), Kate Steinmann (ed., text), Joanne McNeil (text), Sohrab Mohebbi (text), Gabrielle Moser (text)
Michael Wolf, Hannes Wanderer (ed.)
Hans Hansen, Felix Hoffmann (ed., text), Hendrik Schwantes (ed.), Juhani Pallasmaa (text), Hannes Böhringer (text), Falk Haberkorn (text), Axel Kufus (text), Hartmut Böhme (text), Anna Voswinckel (text
Yasantha Yogananthan, Arshia Sattar (text), KUMMER&HERMAN (Book Design)
Rocco VENEZIA, Colin Pantall (foreword), Francesca Serravalle (essay), Mauro BUBBICO (Book Design)
signed
Oliver Hartung (ed., design), Helmut VÖLTER (design)
Piotr UKLANSKI, Hanna WILLIAMSON-KOLLER (Book Design)
Brad Feuerhelm, Verónica Fieiras (ed.), Martín Bollati (ed.)
Viviane Sassen, Maria Barnas (poem)
Vasantha Yogananthan, Arshia Sattar (text)
Kent Klich, Dragana Vujanovic Östlind (ed.), Loiuse Wolthers (ed.), Judith Butler (essay), Mette Sandbye (essay), Raji Sourani (essay), Eyal Weizman (essay), Louise Wolthers (essay), Susan Meiselas (conv
Wawrzyniec Kolbusz, Mateusz Sarello (ed.), Krzysztof Pijarski (essay)
Björn LARSSON, Sebastian WADSTED (Book Design)
JH Engström (Engstroem), Christian Caujolle (text)
Shomei Tomatsu, Osamu Fukunaga (forword), Kikuji Kawada (text), Eikoh Hosoe (text), Daido Moriyama (text), Junji Teraguchi (text), Hiromi Kojima (text)
Andreas Helland, Nina ANSTEN (Book Design)
signed
Arthur MEBIUS, Rob VAN HOESEL (Book Design), Carel FRANSEN (Cartography, Concept)
Alejandro CARTAGENA, Jonathan Blaustein (text), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Lynn ALLEVA LILLEY, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
Walther Collection (ed.), Daniela Baumann (ed.), Joshua Chuang (ed.), Oluremi C. Onabanjo (ed.)
Michael WOLF (photographs, text), Marc Feustel (text), Jan-Philipp Sendker (text), Wim van Sinderen (text)
signed
Andreas Gehrke, Lucius Burckhardt (essay)
JH Engström (Engstroem), David Neumann (text)
signed
James Welling, Heike Eipeldauer (text), Martin Gremann (text), Hal Foster (text)
Wolfgang Tillmans, Theodora Vischer (text)
Jürgen Nefzger, Jutta Herden (text), Ulrich Pohlmann (text)
Thom & Beth Atkinson, David Chandler (afterword)
Greg Girard, Jörg Colberg (essay)
Yasutaka Kojima, Yasunori Hori (ed.)
signed
Michael Wolf
signed
Daniela Baumann (ed.), Joshua Chang (ed.), Oluremi C. Onabanjo
Stephen SHORE, Wes Anderson (text), Quentin Bajac (text), David Campany (text), Paul Graham (text), Guido Guidi (text), Takashi Homma (text), An-My
Marcello Galvani, Filippo NOSTRI (Book Design)
Shoji Ueda, Toshiyuki Horie (text)
Martin Engler (ed., text), A. Alberro (text), J. Baumann (text), Ph. Demandt (text), St. Siegel (text)
Henrik Saxgren
signed
Thomas Struth, Richard Sennett (text)
Thomas Struth, Nigel Pitman (text), Hans Rudolf Reust (text)
Thomas Struth, Thomas Weski (text), Ulrich Wilmes (tedxt), Jana-Maria Hartmann (text), Okwui Enwezor (interview)
Wiktoria Wojciechowska
Laura EL-TANTAWY, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Dieter De Lathauwer, Joachim Naudts (text), Dr. Erik Thys (text), Dr. Herwig Czech (text)
Robert Polidori
Timothy Persons (ed.), Andrea Holzherr (text)
André Lützen
Andy Warhol, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Piotr ZBIERSKI (photos, design), Eleonora Jedlinska (essay), Patti Smith (poem), Bartłomiej TALAGA (Book Design)
signed
Charlotte DUMAS
Frank Gohlke, Joel Sternfeld, Suketu Mehta (essay)
Peter Fraser, Michael Mack (ed.)
Peter Fraser, Gerry Badger (essay)
Stefano Carnelli, Monica Sassatelli (essay)
Peter Fraser, Gerry Badger (essay), David Campany (interview with Peter Fraser)
Esther Hessing, Sophieke Thurmer (text)
Shane LAVALETTE, Tim Davis (text)
signed
Larry Sultan, Rebecca Morse (ed.), Sandra Philips (text), Philip Gefter
Mikhael Subotzky, Anthea Buys (essay), Shawn O'Toole (essay)
Larry Sultan, Kunstmuseum Bonn (ed.), Lewis Baltz (text), Stephan Berg (text), Joshua Chang (text), Peter Geimer (text), Martin Germann (text), Stefan Gronert (text), Aless, Magnus NEUMEYER, Stijl (Book Design)
Larry Sultan, Mike Mandel, Thomas Zander (ed.), Charlotte Cotton (ed., text), Jonathan Lethem (text), Constance M Lewallen (text), Carter Ratcliff (text), Thomas
Larry Sultan, Thomas Zander (ed.), Veit Görner (ed.), Martin German (ed., text)
Pieter Hugo, Ashraf Jamal (text)
Ed van der Elsken, David Campany (ed., text), Hripsimé Visser (text), Nan Goldin (text)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
signed
Ivan Segura Lara
Sarah Schönfeld, Matthias Harder (text), Alexander Klose (text), Jeannie Moser (text), Christina Vagt (text), Anna Zett (text)
Clemens Fantur
Arne Reimer, Ulf Erdmann Ziegler (essay)
Kalev Erickson, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Giulio Rimondi (photos, text), Christian Caujolle (ed., text)
Charlotte Dumas
François / Francois Halard
Giovanna Silva, Pier Paolo Tamburelli (text), Noura Al Sayeh (text)
Fred Herzog, Hans-Michael Koetzle (ed.) Jeff Wall (ed.), David Campany (text)
Fred Herzog, Claudia Gochmann (text), Sarah Milroy (text), Jeff Wall (text), Douglas Coupland (text)
Greg Girard, Leo Rubinfien (introduction), William Gibson (foreword)
Espen Krughaug, Philip Chevron (foreword), Orangedark (music)
Wolfgang Tillmans, Joachim Jäger (ed., text), Daniel Birnbaum (text), Julie Ault (text)
Monika Steinhauser (ed.), Ludger Derenthal (ed.), Kai-Uwe Hemken (text), Markus Weckesser (text), Daniel Marzona (text), Gerlinde Geisler (text), Roman Ronald Gerhold (text), Sonja Clase
Henrik Spohler, Thomas Assheuer (preface)
Emil Schulthess, Emil Egli (text), Heini Hediger (text), Peter Fuchs (text)
Anthony Hernandez
Cesare Fabbri
Thomas Struth, Tobias Bezzola (text), Dirk Baecker (text), D. Graham Burnett (text)
Uwe Reichenberg, Joseph von Westphalen (foreword)
signed
Jutta Benzenberg, Kurt Kaindl (ed.), Ardian Klosi (text), Ingo Schulze (text), Daniel Züst (text)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Cindy Sherman, Betsy Berne (text)
Ingar Krauss, Suzy Shammah (ed.), Ulf Erdmann Ziegler (text)
Hans-Christian Schink, Simone Förster (ed.), Ulrike Bestgen (ed., text), Wolfgang Holler (ed.), Walter Smerling (ed.), Thomas Weski (text), T. O. Immisch (text), Kai-Uwe Schierz (text), Phil Taylor (text), Antje Rávic Strubel (text), Matthias Flügge (tex
Peter H. Fürst, Marc Boucherie (ed.)
Sibylle Bergemann, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Sibylle Bergemann, Frieda von Wild (ed.), Lily von Wild (ed.), Loock Galerie (ed.), Ingo Taubhorn (text), Jutta Voigt (text), Sonia Voss (text)
Andreas Gursky, Udo Kittelmann (ed.)
Sibylle Bergemann, Arno Fischer (ed.), Bernd Heise (ed.), Frieda Wild (ed.), Jutta Voigt (text)
Elger Esser, von Amelunxen (text), Cees Nooteboom (text)
Candida Höfer, Gunda Luyken (text, ed.), Beat Wismer (ed.), Lothar Baumgarten (text), Benjamin Buchloh (text), u.v.m.
Götz Diergarten, Roland Goll (text), Slawomir Shuty (text), Michał Wiśniewski (text)
Götz Diergarten, Carsten Ahrens (text), Matthias Harder, Petra Helck, Sven Beckstette (contributions)
Katrin Streicher, Janika Gelinek (essay)
Mila Teshaieva, Marcus Lenz (text)
signed
Michael Schmidt, e.a., Hrsg. Florian Ebner, Felix Hoffmann, Inka Schube & Thomas Weski. Berlin/Essen, Texte von Florian Ebner, Felix Hoffmann, Inka Schube, Thomas Weski, Ute Eskildsen, Carolin Förster, Christine Frisinghelli, Virginia Heckert, Klau
Kirill Golovchenko, Misha Pedan (text)
Carlos Cazalis, John Lee Anderson (text), Jacques Durand (text), José Cueli (text)
signed
Enda Bowe, John Glenday (intro, poem), Lucy Caldwell (short story)
signed
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
Bernhard Fuchs, Michael Mauracher (ed.), Rainer Iglar (ed.)
Peter Bialobrzeski, Florian Hanig (text), Christoph Ribbat (text)
John Divola, Britt Salvesen (essay), Kathleen Stewart Howe, Karen Sinsheim
Lisa Diandra Krueger
Hannah Modigh
Fabrizio Albertini, Teresa PIARDI (Book Design)
Alec Soth
Adrien Golinelli, Christian Caujolle (text), Gabriel Grésillon, Hudson Lockett
Michaela Meise
Julia Blaut (ed.)), Elizabeth Franzen (ed.), Robert Rauschenberg
Matt Henry
Louis De Belle, Matilde Cassini (foreword)
signed
Henry Leutwyler, Karen Eileen Overbey (intro)
William EGGLESTON, Alexander Nemerov (ed.), Eudora Welty, Katy HOMANS (Book Design)
Lionel Bovier (ed.), Clément Dirié (ed.)
Stan Douglas, Edward Burtynsky & Jane E. Nokes (prefaces), Robert Bean (text), Dieter Roelstraete (text)
Stan Douglas, Noam M. Elcott
Takashi Homma, Yto Barrada, Maristella Casciato (text) & Tom Avermaete (text)
Geisje van der Linden, Miriam Donkers, Dore van Duivenbode (text)
signed
Tiane Doan na Champassak
Pierre Radisic, Arno Rafael Minkkinen (text)
Karolin Klüppel, Nadine Barth (text), Andrea Jeska (text)
signed
Cole Barash
Virginie Rebetez, Delphine Bedel (ed), Fréderique Destribats (text), Simon Karlstetter (text), Elisa Rusca (text)
signed
Lex van Pieterson, Gert Dumbar (text), Arno Haijtema (text), Flip Bool (text)
August Eriksson, Marten Snickare (text)
signed
Kazuyoshi Usui / 薄井一議
signed
Xiaoxiao Xu, Gover Meit (preface), Rosie Heinrich (ed.)
Roger Palmer, Lyn Detabene (text), Rainer Iglar (ed), Michael Mauracher (ed.)
Sara Galbiati, Peter Helles Eriksen, Tobias Selnaes Markussen, IRON FLAG (Book Design)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (preface)
William Eggleston, Phillip Prodger (ed.), Sofia Coppola (text)
Reuel Golden (ed.), Andy Warhol, Richard B. Woodward (text)
Julia Runge, Cornelia Limpricht (ed.)
signed
Stanislav Briza
Lucia Nimcova
signed
Anthony Hernandez, Ralph Rugoff 8text)
Dennis McGrath
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Sara-Lena Maierhofer
signed
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Vittorio MORTAROTTI & Anush HAMZEHIAN, Andrea Diaz Mattei (text), Paolo BERRA (Book Design)
Michele Sibiloni, David Cecil (text)
Greg Halpern, Jason Fulford (ed.)
Gerhard Kurtz, Daniel Sadrowski
Vasantha Yogananthan, Anjali Raghbeer (text)
Yasutaka Kojima
Kacper Kowalski, Rafal Lochowski (ed.)
Ellen Korth, Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
Eugenia Maximova, Christian Caujolle (text)
signed
Takashi Homma, Francesco Zanot (ed.)
Pieter HUGO, Ramon PEZ (Book Design)
signed
Miren Pastor, Iván del Rey de la Torre (text), Victor Garrido (ed.), Gonzalo Golpe (ed.), Alberto Salván (ed.)
Miren Pastor, Iván del Rey de la Torre (text), Gonzalo Romero (ed.), Alberto Salván (ed.)
Skinnerboox (ed.), Leonardo Tagliaferri (text), Teresa PIARDI (Book Design)
Anton Kusters, David Alan Harvey (foreword)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.), Milo MONTELLI (Book Design), Valentina CASALI (Cover type)
signed
Olivier Cornil
Florian van Roekel
Monika Macdonald
Tami Amit, Ory Dessau (text), Alexandre Castant (text)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Ricardo Arispe, Marcel Del Castillo (text, curator)
Takashi Homma
signed
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Benedetta Großrubatscher
Moises Saman (photos, design), Daria Birang (ed. & collages), Marco Zanella (post prod.), Daria BIRANG (Book Design) in collaboration with Sybren (SYB) KUIPER
Shomei Tomatsu, Toshiharu Ito (text, ed.), Ryuta Imafuku (text, ed.)
Viviane Sassen, Moses Isegawa (text)
Robert Knoth & Antoinette De Jong, Iris Sikking / Paradox (ed.), Jeroen KUMMER & Arthur HERRMAN (Book Design)
signed
Jan Rosseel, Teun VAN DER HEIJDEN / Heijdens Karwei (Book Design)
Martina Hoogland Ivanow, Estelle Af Malmbort (text)
Julian Schnabel, Petra Giloy-Hirtz (text)
Roe Ethridge
Jessica Backhaus
Stephen Shore, Fundacion Mapfre (ed.), David Campany (text), Montse LAGO (Book Design)
Per-Anders Pettersson, Alessia Giaviano (text), Omoyemi Akerele (text), Simone Cipriani (text), Stella Jean (text)
Sarah Moon, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed./text), Barbara Vinken, Duane Michaels, José Cidlovsky, Magali Jauffret, Peter V. Brinkemper (all: text))
Joseph Gergel (text), Chimamanda Ngozi Adichie (text), Azu Nwagbogu (text), Marc Prüst (text), Sahara Group
Myles Little (ed.), Geoff Dyer (text)
Jonathan Danko Kielkowski, Christoph Schaden (text), Helge SCHLAGHECKE (Book Design)
Yoshikatsu Fujii
signed
Claudia Heinermann, Sonya Winterberg (text), W. Freiherr von Stetten (preface)
Paolo Woods, Gabriele Galimberti, Nicholas Shaxson (essay)
signed
Matjaz (Matjaž) Tancic (Tančič)
Vittorio MORTAROTTI (photos, design), Milo MONTELLI (Book Design)
Alejandro Chaskielberg, Daido Moriyama (text in JApanese/English & Spanish)
Viviane Sassen, Maria Barnas (text)
Cristina De Middel
Mattia Vacca, Emanuela Mirabelli (text)
Massimo Mastrorillo, 3/3 (Book Design)
signed
Gustavo Sagorsky, Jordan Rockford (text), Milo MONTELLI (Book Design)
signed
Patryk Karbowski, Krzysztof Pijarski (text)
Francois Mouries, Sergio Chejfec (text)
signed
Vicente Paredes, Cristina De Middel (ed.)
Paul Graham, David Chandler (text), Stanley Wolukau-Wanambwa (text)
Federico Carpani (ed.)
William Eggleston, Winston Eggleston, Mark Holborn (ed., text), Eudora Welty
Cuny Janssen, Gabriele Conrath-Scholl (text)
Hanne van der Woude
Jeff Wall, Jean-Francois Chevrier (ed., text)
Angeniet Berkers
signed
Wolfgang Tillmans
Yury Toroptsov
signed
Tiago Casanova, George Georgiou (ed.), Vanessa Winship (ed.)
signed
Catherine Maloney, Tim Clark (text), Milo MONTELLI (Book Design)
Francesco Saverio Colella, Milo MONTELLI (Book Design)
Wytske van Keulen
David Mocha
El Cíclope Mecánico (Collectiv)
Sebastian Mölleken
Dmitry Lookianov
signed
Herbert Burkert (ed.), Uta Grosenick (ed.), Rui Xavier (film)
Elena Anosova
Liudmila Zinchenko
Matthew Porter
Anne Marie Borsboom (ed.), Nitzan Krimsky
Klara Källström, Thobias Fäldt, Johannes Wahlström (text)
signed
Sam Harris, Eva-Maria Kunz (ed.)
Klara Kallström, Thobias Fäldt
signed
Klara Kallström, Thobias Fäldt
Hillie De Rooij, Jan Postma (text)
signed
Beatrice Minda, Ulrich Pohlmann (text), Richard Wagner (essay)
Birthe Piontek
Nicole Delmes (ed.), Susanne Zander (ed.), Veit Loers (text) sowie Susanne Pfeffer (text)
Gordon Parks
William Eggleston
Lois Hechenblaikner
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland
Torbjörn / Torbjørn Rodland / Rødland, Milena Hogsberg (ed.), Linda Norden (text)
Casper Sejersen, Cecilie Hogsbro (ed., text)
George Georgiou
signed
Alvaro Deprit, Erik Vroons (text)
signed
André Gelpke
Pieter Hugo, Ben Okri (ed.), John Mahoney (text)
signed
Josef Schulz, Christoph Schaden (text), Gregor Jansen (text)
signed
Anton Corbijn, Franz Kaiser (ed.), Irma Boom (Book Design)
Inaki Domingo
Hans-Michael Koetzle (ed.), Gabriel Bauret (text), Christoph Schaden (text), Thomas Wiegand (text), Michael Ebert (text), e.a.
David Goldblatt
Marco Citron, Gerry Badger (text)
signed
Beatrice Minda, Asghar Farhadi (text), Pooya Ghoddousi (text) & Shahrnush Parsipur (text)
Alistair Hicks (ed.), Timothy Persons (ed.), Lyle Rexer (ed.) & Cgristoph Tannert (ed.)
Martin Parr, Robert Cook (foreword)
signed
Heinrich Kühn, Astrid Mahler (ed., text), Monika Faber (ed., text), Monika Gruber (text), Francoise Heilbrunn (text), Anne Tucker (text)
Lynne Cohen, Ann Thomas (intro), Jenny Diski (essay)
Dana Stölzgen, Göran Gnaudschun (text)
signed
Viviane Sassen, Moses Isegawa (ed.)
Michael Collins
Elina Brotherus, Susan Bright (text), Timo Kelarante (text)
Alessandro Calabrese, Valentina CASALI (Book Design)
signed
Eva Maria Ocherbauer
signed
Florian Braakman, Erich Fried (poem), Alexander Norton (poem)
Eivind H. Natvig, Gro Dahle (poems)
signed
Tiane Doan na Champassak
Bill Henson
Adam Broomberg, Oliver Chanarin, Javier Rivero (ed.)
Masumi Kura
Masumi Kura, Michiko Kasahara (essay)
Navia
Carolyn DRAKE, Nurmuhemmet Yasin (text), Sybren (SYB) KUIPER (Book Design)
signed
André Lützen
Bruce Davidson
David Campany (ed.)
William Eggleston
Alejandro Cartagena
signed
Guido Guidi, Marta Dahó (text)
Joel Meyerowitz, Ralph Goertz (ed.)
Katharina Roters
Olaf Unverzart, Tom Dauer, Sophia Greiff
Gregoire Pujade-Lauraine
Akio Nagasawa (curator, foreword), Noi Sawaragi (text), Marc Feustel (text)
Joachim Brohm, Ulf Erdmann Ziegler (text)
Nadav Kander, Will Self (text)
Vasantha Yogananthan, Rémi Coignet (text)
Todd Hido
Peter Bialobrzeski, Stefanie Gommel (text)
Giovanni Del Brenna, Marc Augé (text), Carole Naggar (text)
Laia Abril
signed
Danila Tkachenko
signed
Stephen Gill, Will Self (text)
signed
Wolfgang Tillmans, Johanna Burton (essay), Jan Verwoert (survey)
Thekla Ehling, David Almond (text), Gesine Grotrian-Steinweg (illustrations)
Thekla Ehling, Christoph Schaden (text)
Berthold Steinhilber, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Christoph Engel, Knut Gielen
Mary Ellen Mark
Tomoyuki Sakaguchi
Juergen Teller, Sadie Coles
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
Max & Elly Randegger, Roger Eberhard (ed.)
Stephen Shore, Antonello Frongia (ed.), William Guerrieri (ed.)
Michael Danner (ed.), Susanne Holschbach (text), Günter Zint
signed
Txema Salvans, Martin Parr (text), John Carlin (text)
Trine Søndergaard (Sondergaard)
Florian Ebner (ed.), Constanze Wicke (ed.)
Martin Parr
Emily Andersen
Bernhard Fuchs
Christy Lange (ed.), Joel Sternfeld (focus), Stephen Shore (writings)
Stephen Shore
Elliott Erwitt
Saul Leiter, Brigitte Woischnik (ed.), Ingo Taubhorn (ed.)
Andreas Weinand
Stanley Greene, Teun van der Heijden (ed.), VAN DER HEIJDEN / Heidens Karwei (Book Design)
Stefan Pielow (ed.), Emanuel Eckhardt (text)
Peter Lindbergh, Jerome Sans (ed.)
David Robinson
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Aya Okabe
signed
Ikuko Suzuki
signed
Ikuko Suzuki
signed
Hiroki Matsui
Ayaka Yamamoto
signed
Jimmy Nelson
Philip-Lorca DiCorcia
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Martin Parr (ed.), Gerry Badger (ed.)
Tom Wood
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Eva Vermandel, Leina González (ed.), Duncan Forbes (text)
Alfred Seiland, Marcus Trier (text)
Michel Frizot (ed.), Cedric De Veigy (text)
JH Engström (Engstroem), Greger Ulf Nilson (ed.)
signed
Martin Parr (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
Jason Larkin, Julian Rodriguez (Ed.)
signed
Koji Onaka
signed
Horacio Fernandez (Ed.)
Manfred Heiting (ed.), Thomas Wiegand (text)
Manfred Heiting (ed., text), Thomas Wiegand (text), Ute Brüning (text), Sebastian Fitzner (text), Janos Frecot(text), Thomas Friedrich (text), Birgit Hammers (text), Virginia Heckert (, Roland Jaeger (text), Enno Kaufhold (text), Hanna Koch (text), Dorothea Peters text), Patrick Rössler (text), Rolf Sachsse (text), Rain
Martin Rosswog, Klaus Honnef (text), Kurt Dröge (text)
Larry E. McPherson
Yu Yamauchi
Pierre LIEBHAERT
Max Pinckers
Martin Parr, John Gossage
Evzen Sobek
signed
Henrik Spohler, Friedemann Schmoll (Text), Christiane Stahl (Text)
Ivan Vartanian (ed.), Ryuichi Kaneko (essay)
Candida Höfer, Wulf Kirsten (text), Gerda Wendermann (text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Jessica Backhaus, Jean-Christophe Ammann (Text), Elisabeth Biondi (Text)
Tiane Doan na Champassak
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Yves Marchand, Romain Meffre
Kazuyoshi Usui / 薄井一議, Mark Pearson (Ed.)
signed
Jitka Hanzlová, Gertrud Peters (Co-Author)
Jitka Hanzlová, Isabel Tejeda (Ed.)
Terry Richardson
Joakim Eskildsen, Cia Rinne (Co-Author), Günter Grass (Preface)
Michael Wolf
Michael Wolf, Boris von Brauchitsch (Essay)
Heidi Specker, Jennifer Allen (text), Inka Schube (text), Hans Ulrich Obrist (interview)
Sze Tsung Leong
Cristóbal Hara
Peter Bialobrzeski
Peter Bialobrzeski
Peter Bialobrzeski (Ed.)
Adam Bartos
Adam Bartos
Joachim Brohm, Rainer Iglar (Ed.), Michael Mauracher (Ed.)
Joachim Brohm, Urs Stahel (essay)
Joachim BROHM, SK-Stiftung Kultur / Landesgalerie Linz, (ed.), Gabriele Conrath-Scholl (text)
Joachim Brohm, Heinz Liesbrock (Ed.)
Joachim Brohm, Thomas Weski (Ed.&Text), Vince Leo (Text)
Richard Renaldi
Takahashi Munemasa
signed
Jörn Vanhöfen, Jens Sparschuh (text), Walter Kempowski (text)
Seiji Shibuya
signed
Paul Graham
Nan Goldin, James Crump (ed.)
Mitch Epstein
Michael Wolf, Christian Schüle (essay)
Olaf Unverzart
signed
Olaf Unverzart
André Príncipe
Viviane Sassen
Kohey Kanno
signed
Sonja Braas, Stefan Berg (ed.), Diana Edkins (ed.)
Shinryo Saeki
Nina Poppe
Nina Poppe
Taiji Matsue
signed
Klaus Mettig
Nicola Lo Calzo
Ryan McGINLEY, Chris Kraus (text), John Kelsey (text), Gus Van Sant (text)
Ursula Jernberg, Barbara HENNEQUIN (Book Design)
signed
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Axel Hoedt
Pepa Hristova, F.C. Gundlach (ed.)
Sung Soo Koo
Hannah Darabi
signed
Tom Wood, Manfred Heiting (Ed.)
Ute Eskildsen (ed.)
Juliet Hacking (ed.)
Lieko Shiga, Daishiro MORI (Book Design)
signed
Kent Klich, Gösta Flemming (ed.), Tina ENGHOFF (Book Design)
signed
Guy Tillim
William Eggleston, Mike Holborn (ed.), Thomas Weski (text)
Arianna Arcara, Luca Santese
Keiko Nomura
signed
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Cristóbal Hara
Matthias Herrmann, Rainer Iglar (ed.), Michael Mauracher (ed.)
Christian Patterson
Ulrike Lienbacher
Gabriele Harhoff
Italo Morales
Nadav Kander, Tappin GOFTON (Book Design)
Walter Niedermayr
Walter Niedermayr