Brian Griffin, Terry Rawlings (text), Paul Gorman (essay)
Igor Posner, Mary Di Luca (short story)
signed
Bieke Depoorter, Ruth Vandewalle (ed.)
Antoine D'Agata, Yasunori Hoki (ed.)
signed
Rob Hornstra, Hans Loos, Arnold van Bruggen
signed
Rob Hornstra, Hans Loos (text), Arnold van Bruggen (text)
Benoît Fougeirol, Jean-Christophe BAILLY (text)
signed
Léa Habourdin (photos, ed.), Gustavo Alemán (ed.)
signed
Margot Wallard
signed
Stefan Hammer, Wolfgang Zurborn (image dialogue)
Hiroyuki Takenouchi / 竹之内祐幸
signed
Karl Blossfeldt, Cees Nooteboom (essay), Helga von Beuningen (übersetzung)
Kunstmuseum Wolfsburg (ed.), Antonín Dufek (text), Björn Egging (text), Ivo Kranzfelder (text), Ulrich Pohlmann (text), Bernd Stiegler (text)
Nina Korhonen, Gösta Fleming (ed.), Agneta Klingspor (text)
signed
Nico Krijno, Sophie Wright (text), Sean O'Toole (curator)
Anton Lepashov (ed., design), Nadya Sheremetova (curator)
Andreas Ackerup, Peter Bergman (text)
Annika Thörn Legzdins (photos, text), Johan Hedbäck (text)
signed
Christina Ottosson Öygarden, Linda Boström Knausgard (text, poems)
Thomas Wagström / Wågström, Karl Ove Knausgard (essay)
signed
Erhan Can Akbulut
Karl Blossfeldt (photos, text), Ann und Jürgen Wilde (ed.), Ulrike Meyer Stump und Simone Förster, Christoph Ransmayr (text), Neo Rauch (text), Bernhard Maaz (text), Benoît Peeters, Jacques Herzog (text)
Carolyn Drake
signed
Rafal Milach (photographs, text), Maciej Pisuk (text), Karol Szymkowiak (text)
signed
René Groebli, Daniel Blochwitz (foreword)
Nobuyoshi Araki, Gozo Yoshimasu (text), Juergen Teller (text), Seiichi Furuya (text), Miyako Ishiuchi (text), Daido Moriyama(text), Toshiharu Ito (text), Filippo Maggia (text),
Mark Steinmetz, John Bailey (foreword)
signed
Rita Puig-Serra Costa, Dani Pujalte
Rimaldas Viksraitis, Adam Mazur (text), Gintaraas Cesonis (ed.)
signed
Marine Lanier, Emmanuelle Pagano (text)
Óscar / Oscar Mónzon / Monzon Moreno
Jon Rafman (ed, text), Kate Steinmann (ed., text), Joanne McNeil (text), Sohrab Mohebbi (text), Gabrielle Moser (text)
Yasantha Yogananthan, Arshia Sattar (text)
Ruth van Beek
signed
Rocco Venezia, Colin Pantall (foreword), Francesca Serravalle (essay)
signed
Chris Steele-Perkins, Richard Smith (text)
signed
Jörn Dege (ed.), Mathias Zeiske (ed.), Helmut Völter (text), Marcel Beyer (text), Marcel excerpts from works by Jean Baptiste LAMARCK, Luke HOWARD, Johann Wolfgang GOETHE, John RuUSKIN, Gerard Manley HOPKINS, William
Pedro Guimaraes, Pedro Duraes (poem)
signed
Alessandro Perini (ed., text), Nicholas Comino (afterword), Austin Smith (text),, Hajime Kimura (japaese translation)
signed
Juan Rulfo, Andrew Dempsey (text), Paulina Millán (text), Víctor Jiménez (text), Jorge Cepeda (text)
Nicolas Janowski, Verónica Fieiras (ed.), Martín Bollati (ed.),, Luis De Lasa (text)
Brad Feuerhelm, Verónica Fieiras (ed.), Martín Bollati (ed.)
Verónica Fieiras (ed.), Martín Bollati (ed.), Rigoberto Diaz Julián (ed.)
Viviane Sassen, Maria Barnas (poem)
Vasantha Yogananthan, Arshia Sattar (text)
Helen Levitt, Thomas Zander (ed.), Marvin Hoshino (ed.), David Campany (foreword)
Dirk Braeckman, Eva Wittocx (ed., text), Douglas Fogle (essay), Hubert von Amelunxen (essay)
Kent Klich, Dragana Vujanovic Östlind (ed.), Loiuse Wolthers (ed.), Judith Butler (essay), Mette Sandbye (essay), Raji Sourani (essay), Eyal Weizman (essay), Louise Wolthers (essay), Susan Meiselas (conv
signed
Wawrzyniec Kolbusz, Mateusz Sarello (ed.), Krzysztof Pijarski (essay)
Kou Inose, Mayu Ishikura (ed.), Daido Moriyama (text)
signed
Xavier Miserachs, Ramon Pez, Laia Abril
Ursula Schulz-Domburg, Hartwig Fischer (text)
JH Engström (Engstroem), Christian Caujolle (text)
Giacomo Brunelli, Alison Nordström (foreword)
signed
Mimi Mollica, Roberto Scarpinato (foreword), Sean O' Hagan (afterword)
signed
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (text)
signed
Lynn Alleva Lilley, Jane Hirshfield (poem), Samih al-Qasim (poem)
signed
Antoine D'Agata, Paco Ignacio Taibo II (text)
signed
Gideon Mendel, Paul Mason (text), Dominique Malaquais (text)
Jean-Marie Donat Collection, Jacinto Lageira (post face)
Humberto Rivas, Cristina Zelich (text), Salvador Del Carril (text)
Nadine Schlieper, Robert Pufleb
Shin Yanagisawa, Michitaka Ota (ed.), Naomi Yanagimoto (text
signed
JH Engström (Engstroem), David Neumann (text)
signed
Vicki Topaz, Gilles Boussard (text), Doreen Schmid (text)
Thom & Beth Atkinson, David Chandler (afterword)
José Luis Cuevas, Mara Garbuno (ed.)
Heinrich Hauser, Barbara Weidler (ed.), Andreas Rossmann (afterword)
René Groebli, René Schlachter (ed.)
signed
Latif Al Ani, Morad Montazami (text), Tamara Chalabi (text), Shwan Ibrahim Taha (foreword)
Wiktoria Wojciechowska
Andreas Tschersich, Adam Jasper (text), Toni Hildebrandt
Pawel Szypulski
Lewis Baltz
Lewis Baltz
Mat Hennek
Klaus Albrecht Schröder (ed.), Walter Moser (ed., text), Philippe Garner (text), Roland Fischer-Briand (text), Gabriele Jutz (text), Thomas Seelig (text), Astrid Mahle (text)r, Anna Hanreich (te
Andy Warhol, Reuel Golden (ed.), Richard B. Woodward (text)
Fyodor Telkov, Comunidad de Madrid (co-ed.)
Piotr Zbierski, Eleonora Jedlinska (essay), Patti Smith (poem)
signed
Thomas Hoepker, Wolf Biermann (text), Günter Kunert (text), Eva Windmöller (text)
Peter Fraser, Michael Mack (ed.)
Peter Fraser, Gerry Badger (essay)
Stefano Carnelli, Monica Sassatelli (essay)
Peter Fraser, Gerry Badger (essay), David Campany (interview with Peter Fraser)
Thomas Hoepker (photos, text), Elliott Erwitt (pre-face)
Michel Mazzoni, Septembre Tiberghien (text)
Shane Lavalette, Tim Davis (text)
signed
Masao Yamamoto, Jacobo Siruela (text), Reiko Yamamoto (concept)
Leif Sandberg, Hans Malm (ed.), Lasse Burell (ed.), Bob Hansson (text)
Leif Sandberg, Hans Malm (ed.), Lasse Burell (ed.), Bob Hansson (poem)
signed
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
signed
Nina Korhonen, Marie Lundquist (text)
signed
Sarah Schönfeld, Matthias Harder (text), Alexander Klose (text), Jeannie Moser (text), Christina Vagt (text), Anna Zett (text)
Clemens Fantur
Kalev Erickson, Ed Jones (text), Timothy Prus (text)
Aufzug, Chorweiler Stadtteilzeitung (ed.), Philipp Kröpelin (ed.), Carolin Schüten (photo ed.)
François / Francois Halard
Giovanna Silva, Pier Paolo Tamburelli (text), Noura Al Sayeh (text)
Espen Krughaug, Philip Chevron (foreword), Orangedark (music)
Arne Maasik, Eero Epner (ed., text), Peeter Laurits (text), Jan Kaus (text)
Guilherme Gerais, Arthur Duarte (illustrations), Rodrigo Grota (text)
Jutta Benzenberg, Kurt Kaindl (ed.), Ardian Klosi (text), Ingo Schulze (text), Daniel Züst (text)
Arnold Odermatt, Markus Hartmann (ed.), Daniel Blochwitz (text), Matthias Dell (text), Harald Szeemann (text)
Ingar Krauss, Suzy Shammah (ed.), Ulf Erdmann Ziegler (text)
Sibylle Bergemann, Renate Schubert (ed.), Franziska Schmidt (ed.), Betty Fink (ed.)
Sibylle Bergemann, Frieda von Wild (ed.), Lily von Wild (ed.), Loock Galerie (ed.), Ingo Taubhorn (text), Jutta Voigt (text), Sonia Voss (text)
Karl Robert Langewiesche (orig.ed.) / Albertina Wien (ed.), Eugen Diesel (preface), Hans-Curt Köster (ed.), Franz-Xaver Dr. Schlegel (essay)
Katrin Streicher, Janika Gelinek (essay)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Joaquim Paulo (ed.), Julius Wiedemann (ed.)
Robbie Busch (ed.), Jonathan Kirby (ed.), Ed Julius Wiedemann (ed.)
Sune Jonsson, Val Willaims (text)
Graciela Iturbide, Sánchez (text)
Antoine D'Agata (photos, text), Morten Andersen (three photographs), Christine Delory-Momberger (text)
Enda Bowe, John Glenday (intro, poem), Lucy Caldwell (short story)
signed
Gail Albert Halaban, Christian Caujolle (introduction), Cathy Rémy (text)
Taiyo Onorato, Nico Krebs, Stanislav Lem (essay)
Robert A. Robinson, David Campany (preface), Frode Grytten, Dan Young
Ringier (ed.), Peter Fischli, David Weiss
Lisa Diandra Krueger
Hannah Modigh
Adrien Golinelli, Christian Caujolle (text), Gabriel Grésillon, Hudson Lockett
Barbara Engelbach (ed.), Ursula Frohne (ed.), Sigmar Polke
Michaela Meise
Julia Blaut (ed.)), Elizabeth Franzen (ed.), Robert Rauschenberg
Alejandro Marote
Maximilian Stejskal, Marie-Isabel Vogel (ed.), Alain Rappaport (ed.)
Lionel Bovier (ed.), Clément Dirié (ed.)
Stan Douglas, Edward Burtynsky & Jane E. Nokes (prefaces), Robert Bean (text), Dieter Roelstraete (text)
Yto Barrada, Takashi Homma, Maristella Casciato (text) & Tom Avermaete (text)
Johan Willner, Göran Odbratt (ed.), Michael Tjelder (ed.)
signed
Geisje van der Linden, Miriam Donkers, Dore van Duivenbode (text)
signed
Alexander Fröde, Allan Gretzki (preface)
signed
Hajime Kimura, Yumi Goto (text)
Lex van Pieterson, Gert Dumbar (text), Arno Haijtema (text), Flip Bool (text)
Xiaoxiao Xu, Gover Meit (preface), Rosie Heinrich (ed.)
Katrien De Blauwer (photos), Danny Clay (music), Taylor Deupree (master)
Sara Galbiati, Peter Helles Eriksen, Tobias Selnaes Markussen
Julia Runge, Cornelia Limpricht (ed.)
signed
Lucia Nimcova
signed
Dennis McGrath
signed
Nicola Carignani, Ivanmaria Vele (critic text)
signed
Sara-Lena Maierhofer
signed
Maurizio Cattelan (ed.), Pierpaolo Ferrari (ed.), Alberto Zanetti (photogr. assistant), Leonardo Scotti (photogr. assistant), Chiara Quadri (photogr. assistant)
Greg Halpern, Jason Fulford (ed.)
Erik van der Weijde
Sergio Castaneira
José Bacelar, Eduardo Paz Barroso (text)
signed
Peter Fischli, David Weiss
Vasantha Yogananthan, Anjali Raghbeer (text)
signed
Simone Settimo, Michele Drascek (text)
signed
Will Steacy, Gene Roberts (essay)
Irina Popova
Piero Martinello, Piero Casentini (text), Cosimo Bizzarri (text)
signed
Werner Amann
Andreas Trogisch, Anja Maier (essay)
signed
Sofia Borges
Stefano Graziani, Ilaria Speri (text)
Miren Pastor, Iván del Rey de la Torre (text), Victor Garrido (ed.), Gonzalo Golpe (ed.), Alberto Salván (ed.)
Miren Pastor, Iván del Rey de la Torre (text), Gonzalo Romero (ed.), Alberto Salván (ed.)
Alejandro Cartagena, Jonathan Blaustein (intro), Cristina Kennington (ed.), Fernando Gallegos (ed.)
signed
Davide Palmisano, Paola Riccardi (ed., text), Antonella Sacchetti (text)
Olivier Cornil
Florian van Roekel
Monika Macdonald
John Gossage
René Groebli, Daniele Muscionico (essay)
Benedetta Großrubatscher
Moises Saman, Daria Birang (ed. & collages)
Martina Hoogland Ivanow, Estelle Af Malmbort (text)
Barbara Brecht-Schall (ed.), Bertolt Brecht
Björn Allemann
Cedric Van Turtelboom, Jean-Marc Bodson (text)
signed
Hennric Jokeit, Philip Ursprung (text)
Jean Charles Blanc, Atiq Rahimi (text)
Gerry Johansson, Greger Ulf Nilsson (ed.), Kamo no Chomei (text)
signed
Charles Swedlund
Thomas Zander & Pace/MacGill Gallery (ed.), Peter Galassi (text)
Liz Johnson Artur
Yoshikatsu Fujii
signed
Jacob Aue Sobol, Sun Hee Engelstoft (ed.)
Sergiy Lebedynskyy, Vladyslav Krasnoshchok, SHILO group
Claudia Heinermann, Sonya Winterberg (text), W. Freiherr von Stetten (preface)
Matjaz (Matjaž) Tancic (Tančič)
Alejandro Chaskielberg, Daido Moriyama (text in JApanese/English & Spanish)
Munemasa Takahashi
signed
Jo Ractliffe, Patricia Hayes (text)
Salva Lopéz
Cristina De Middel
Pablo Ortiz Monasterio (de.), Rufino Tamayo
Mattia Vacca, Emanuela Mirabelli (text)
Gustavo Sagorsky
signed
Roger Ballen, Didi Bozzini (text)
signed
Francois Mouries, Sergio Chejfec (text)
signed
Vicente Paredes, Cristina De Middel (ed.)
Jim Shaw
Hanne van der Woude
Ichiro Kojima, Yojiro Ishikaza (texts), Kyozo Takagi (poems)
Yury Toroptsov
signed
Tiago Casanova, George Georgiou (ed.), Vanessa Winship (ed.)
signed
Erik Centerwall
signed
Israel Arino / Ariño
El Cíclope Mecánico (Collectiv)
Sebastian Mölleken
Dmitry Lookianov
signed
Elena Anosova
Andreas Frei
signed
Matthew Porter
Sam Harris, Eva-Maria Kunz (ed.)
Jon Cazenave
Shunji Dodo
signed
César Ordónez, Alejandro Palomas (text)
signed
Lewis Chaplin (ed.), Ben Weaver (ed.)
David Campany (ed.)
Rinko Kawauchi, Terri Weifenbach
Laia Abril
signed
Danila Tkachenko
signed
Andreas Trogisch
signed
Stephen Gill, Will Self (text)
signed
William Burroughs, Patricia Allmer (ed.), John Sears (ed.)
Viviane Sassen, Maria Barnas (poems)
JH Engström (Engstroem), Greger Ulf Nilson (ed.)
signed
Daisuke Yokota, Aaron McELROY, Ester VONPLON, Gert JOCHEMS, Olivier PIN-FAT, Tiane DOAN NA CHAMPASSAK
Freer Dawn (Ed.), Peter Stein (ed.), Fred Stein, Gilles Mora (Text)
Zofia Rydet, Zofia Rydet Foundation (ed.)
David Campany
Dash Snow, Mary Hansen (ed.), Glenn O'Brien (text)
Diane Dufour (Ed.), MAGNUM Photos (Ed.)
Manuel Alvarez Bravo, Henri Cartier-Bresson, Walker Evans
Henrik Vering
signed
Jörn Vanhöfen, Jens Sparschuh (text), Walter Kempowski (text)
Alejandro Cartagena, Karen Irvine (introduction), Gerardo Montiel Klint (essay), Lisa Uddin (interview)
Thelma Golden (ed.), Deborah Willis (text), Cheryl Finley (text)
Atget, John Szarkowski (ed.)
Miroslav Tichy, Thomas Schirmböck (ed.), Alfred Wieczorek (ed.)
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Joakim Strömholm (ed.), Christian Caujolle (ed.)
Sung Soo Koo
Arianna Arcara, Luca Santese
Don Hudson
Luigi Ghirri, Francesco Zanot (essay)
Nadav Kander, Peter Aspden (text), Charles Pickstone (text)
Arwed Messmer (ed.), Annett Gröschner (ed.), Florian Ebner (ed.)