Mike Disfarmer (= Michael MEYER), Chelsea Spengemann (ed.), Gil Blank (ed.)
Arnold Odermatt, Urs Odermatt (ed.)
Heinrich Riebesehl, Peter Sager, Ulrike Schneider
Götz Diergarten, Carsten Ahrens (text), Matthias Harder, Petra Helck, Sven Beckstette (contributions)
Thomas Zander (ed.), Georg Imdahl (text), Sandra Philips (text)
Lee Friedlander, Emily Neff (text)
David Teboul (ed.), Nicolas Bourriaud (preface), François Prodromidès (essay)
Grant Arnold (ed.), John Pultz
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Boris Mikhailov
Thekla Ehling, David Almond (text), Gesine Grotrian-Steinweg (illustrations)
Cas van Os, Steef Zoetmulder, Leen van Oudgaarden
Letizia Battaglia, Franco Zecchin (text), Marco Delogu (ed.)
Berthold Steinhilber, Hans-Michael Koetzle (text), Wim Wenders (text)
Christoph Engel, Knut Gielen
Melanie Bonajo
Anders Petersen, Christian Caujolle (text)
Boris Mikhailov
Oliver Chanarin, Adam Broomberg
Damien Poulain (ed.)
Marianne Müller
Arwed Messmer (ed.), Fritz Tiedemann, Florian Ebner (ed.), Janos Freciot (text), Benedikt Goebel (text), Annett Gröschner (text), Wolfgang Kil (text), Ursula Müller (text)
Bernhard Fuchs
Bernhard Fuchs
Christian Boltanski, Ralf Beil (text)
Viviane Sassen
Okwui Enwezor (ed.), Alex Van Gelder (ed.)
Zwelethu Mthethwa, Isolde Brielmaier (ed.), Okwui Enwezor (ed.)
Cristina De Middel, Bruno Ceschel (ed.)
Robert Violette (ed.)
Lukas Felzmann, Angelus Silesius (essay), John Berger (essay)
Henry Wessel
Ayaka Yamamoto
signed
Mike Disfarmer (= Michael MEYER)
Hajime Kimura
signed
Günther Förg, Herman Beil (essay), Rudolf Schmitz (essay)
Bryan Schutmaat
Toni Schneiders, Landesmuseum Koblenz (ed.), J.A. Schmoll, gen. Eisenwerth (text), UlrichPohlmann (text)
Martin Parr (ed.), Ricardo Martínez Vásquez, Christian Peranzzone, Abdoulaye Konate (introduction)
David Lynch, Werner Spies (Ed.)
David Smith, Rosalind E. Krauss (Introduction), Joan Pechner (Essay)
Diana Scherer
Martin Rosswog, Klaus Honnef (Text), Kurt Dröge (Text)
Larry E. McPherson
Daido Moriyama, Erik Kessels
signed
Rob Hornstra
Daido Moriyama, Marcel Feil (Essay)
signed
Óscar Monzón
Ed Ruscha, Michael Auping (Text), Richard Prince (Text)
Walter Niedermayr, Martin Prinzhorn (Text)
David T. Hanson
John Baldessari
Thomas Seelig (Ed.), Urs Stahel (Ed.)
Just Loomis, June Newton (Ed.), Matthias Harder (Text)
Mitch Epstein, Stephan Berg (Ed.), Christoph Schreier (Ed.)
Jochen Gerz, Carl-Albrecht Haenlein (Ed.), Herbert Molderings (Text)
Paul Almasy, Klaus Kleinschmidt (Ed.)
Antoine D'Agata
Cuny Janssen
Craig McDean, Emma Reeves (Ed,), Gene Krell (Foreword)
Terry Richardson
Harry Callahan
Peter MacGill (Ed.)
Heidi Specker
Malick Sidibe (Sidibé)
Cynthia Young (Ed.), Guy Davenport (Ed.)
Noriko Fuku (Ed.), Christopher Phillips (Ed.)
Lewis Baltz
signed
Paul Sekaer
Jörn Vanhöfen, Jens Sparschuh (text), Walter Kempowski (text)
Ernest Cole
August Sander, Gabriele Conrath-Scholl (Text)
Machiel Botman
Rainer K. Wick (Ed.)
John Davies
Adam Broomberg, Oliver Chanarin, Archive of Modern Conflict (Co-Ed.)
Ostkreuz Agentur (ed.), Marcus Jauer (Text), Wolfgang Kil (Text)
Albert Watson
New York Graphic Society (ed.)
David Goldblatt
Viviane Sassen
Hans van der Meer
Eugene Richards, Charles Bowden (ed.)
Collier Schorr (ed.)
Boris Mikhailov
Jerry Berndt, Maik Schlüter (ed., text, Felix Hoffmann (ed., text), Susanne Holschbach (text), Kathrin Peters (text)
Gunnar Smoliansky, Gerry Badger (text), Marie Lundquist (text)
Chauncey Hare
Dayanita Singh
Ulrike Schneider (ed.), Rolf Sachsse (text), Inka Schube (text), Ulf Erdmann-Ziegler (text), Heinrich Riebesehl (text)
Christian Caujolle (text), Marc Feustel (ed.), Anders Petersen (Illustrator)
Bertien van Manen, Stephen Gill (ed.)
signed
David Bailey
Klaus Mettig
Michael Schmidt
Robert Frank
Ralf-Peter Seippel (Ed.)
Irving Penn, Alexander Liberman (text)
Johan Sundgren, Stefan Johsson (text)
signed
Helen Levitt, Walker Evans (text)
Ursula Jernberg
Trine Søndergaard (Sondergaard), Nicolai Howalt
signed
Rafal Milach
Hans-Michael Koetzle (ed.)
Gilles Mora (Ed.), Beverly W. Brannan (Ed.)
Tom Wood, Manfred Heiting (Ed.)
Boris Mikhailov, Adrian Searle (Foreword)
Timm Rautert
Ute Eskildsen (ed.)
Bob Colacello (ed.)
Barbara Michaels (ed.), Eiko Otake (Ed.), Norton Owen (Ed.), e.a.
Lars Tunbjørk (Tunbjörk, Tunbjork)
Jim Goldberg
Gerry Johansson
Carl De Keyzer, John Lagae
Thomas Struth, Dieter Schwarz (text)
Michal Luczak
signed
Oliver Seltmann (Ed.)
Guy Tillim
signed
Ralf-P. Seippel (Ed.)
Adam Broomberg, Oliver Chanarin
Cristóbal Hara
Anders Petersen, Greger Ulf Nilson (Ed.)
signed
Diedrich Diederichsen (ed.), Stefan Gronert (Ed.), Ralph Rugoff (Ed)